Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Otoski zdychają. Dlaczego?

...czemu deda ???

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

ja kiedyś podobnie jak zulix kupiłem kilka sztuk, cieszyłem się że nic nie padło, miesiąc później kupiłem w tym samym miejscu i wszystkie padły.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Co do otosa ważne żeby wpuszczać go na dobrze działający biologicznie zbiornik, inaczej ryzyko kolosalne.... a co do tych promocji to niestety ale kupujemy coś tanio ale możemy się bardzo mocno przejechać na tym, co tanie to drogie, co drogie to tanie.... Jasne chyba dla każdego jest to że jak ryba jest wrzucona na zbiornik to nie wiadomo co się może stać, jest to ryzyko niestety, a co do takich promocji to rozsądnie jest kupować w ostatnich dniach bo co ma paść to padnie w sklepie a nie u klienta.... albo u klienta padnie mniej
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

ok to teraz kilka dni bede je obserwował w sklepie a potem się zobaczy...
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

kwadratos pisze:Jak u Ciebie z natlenianiem? (Ruch tafli wody/bąbelki z napowietrzacza).

tak ogólnie nie powinno się kupować otosów z promocji (świeże, ledwo przywiezione) tylko te "ostatnie" sztuki z akwarium. Wiadomo wtedy że są najwytrwalsze.
Tak tylko w takim sklepie na uboczy dostawa otosa sprzedaje się przez miesiąc w sklepach w ruchliwych miejscach jak otos pływa 2 tygodnie od dostawy to już weteran.
Najlepiej przystanąć przy akwarium poobserwować klika minut - nikt cie ze sklepu nie wygodni i spytać sprzedawcy jak długo już ryby pływają.
,,Otoski są rybami wrażliwymi na gwałtowne zmiany parametrów wody. Przeżyją w warunkach niedokładnie odpowiadających im warunkom naturalnym ale najbardziej nie znoszą zmian w tych parametrach. Optymalna temperatura to ok. 25°C - nigdy nie może spaść poniżej 20-21°C. Odczyn wody powinien mieścić się w granicach 6,0-7,5 pH"

30l mimo częstych małych podmian wody nie będzie do końca stabilnym zbiornikiem.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”