Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kirysek Malutki - dziwne zachowanie

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Kirysek Malutki - dziwne zachowanie

Post autor: Skubi »

Dziś zauważyłem... jakiś słaby, pływa co najmniej dziwnie, nie buszuje jak pozostałe 3, wywraca go brzuchem do góry - ktoś ma jakiś pomysł czemu się tak dzieje?
Mogę mu jakoś pomóc?
U reszty nie zauważyłem żadnych zmian...

zmiana tytułu - zulix
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, 21:51 przez Skubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Jedyne co przychodzi mi na myśl to stworzyć odpowiednie warunki dla tej rybki temperatura, ph, wtardość, zasolić wodę, nie karmić i czekać.

Kiedys brzanki mi padały na dziwną chorobę... Po przeniesieniu do wiaderka z wodą z akwarium + 20% czystej (filtr z napowietrzaniem, grzałka) i dodaniu zieleni ryby rano pływały spleśniałe. 2 padły odrazu... pozostałe 2 zostawiłem w akwarium i dziwnie pływały - czasem normalnie, czasem kręciły się w kółko, również do góry brzuchem, nic nie jadły i w końcu po miesiącu przestawały się ruszać.

Zmierzam do tego że.. jak to jakieś zło to rybka najprawdopodobniej i tak zdechnie. Osobiście nie polecam leczenia.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Zaku, do dzis parametry były raczej ok, nic nie zmieniałem prócz podmianki wody kraneksu odstanego... I pływała normalnie jak reszta...

Odłowić go do innej świeżej bańki?


EDIT:

Hmmm nie wiem jaja jakieś albo mnie w konia robią... patrze teraz i niby wszystkie okej... jakieś chwilowe zatwardzenie? x)

Nie bede robił nic , pooobserwuje jeszcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”