Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zdechły wszystkie glonojady

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

galaxy pisze:mialem sytuacje ze ryby zyly ale tez i padaly i niestetybyla to irenka
no więc się sprawa rozwiązała :)
Tylko żywe zioło :D
walery
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2010, 8:02
Imię: Walery
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 50L

Post autor: walery »

Odświeżę temat. Podczas mojej nieobecności w domu (wyjazd na ponad tydzień) moje Panie kupiły to g.... I teraz widzę jak samiec borelli stoi w pionie i się chyba kończy. On najbardziej lubił skubać różne rośliny. Pisze lubił bo nie wiem czy mu przejdzie. Nie wiem czy w Rzeszowie mozna gdzieś kupić borelli bo jak kupowałem swoje to dopiero w Sędziszowie znalazłem. :(
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Ja swego czasu tj. w tamtym roku kupilem borelli w Rcmb na Przemyslowej.Czasem tam maja takie wynalazki!
walery
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2010, 8:02
Imię: Walery
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 50L

Post autor: walery »

Dzięki mariusz. Popytam tam profilaktycznie.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Myślę, że w każdym sklepie jeśli poprosisz to borelki Ci ściągną kwestia tylko czasu i kasy - ale to nie dział na pogawędki gdzie i za ile
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
walery
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2010, 8:02
Imię: Walery
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 50L

Post autor: walery »

Nie bedę potrzebował bo ku mojej radości kiedy rano zaglądnąłem do akwarium Borelli ożył. Chuurrra. A tą czerwoną roślinę będę wszystkim odradzał. Ma żona szczęście bo nie wiem co bym zrobił jakby Borel zdechł. :mrgreen:
Awatar użytkownika
www.glonojad.eu
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:54
Imię: Witek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Re: Zdechły wszystkie glonojady

Post autor: www.glonojad.eu »

frankozola pisze:Akwarium Mojej Dziewczyny to 250L, kosiarki, neony,mieczyki, brzanki titeya i danio. Wszystkie zbrojniki padły w okresie 1 tygodni. Zauwazlismy że To wszystko działo się po zakupie roslinki Iresine species 'Red'. Żadne preparaty, nawozy, kulki nie były stosowane. Może ktos wie co było przyczyną. Dziękujemy pomoc.
ile było tych zbrojników i jakiej wielkości/wiek, rozumiem, że chodzi o zbrojnika nieb.?
czy miały jakieś widoczne objawy - oprócz zdechnięcia oczywiście :)
Jakie twoja woda posiada związki miedzi w akwa?
Czym karmiłeś? Mrożonki może jakieś?
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Znalazłem nowe ciekawe informacje nt. Iresine Spieces Red - czytajcie :)

Pochodzi z brazyli i/lub meksyku występuje ponad 20 gat. (wg rózńych źródeł 20-25 gatunków). Była uprawiana w celach medycznych i innych. W medycynie używana m. in. do poprawy męskiego wigoru :) a jako inne używana był przez mieszkańców do odpędzania złych duchów i używana była jako dodatek do wersji halucynogennego napoju Ayahuasca - hahahaha niezłe jaja - teraz tylko nie wykupujcie masowo w sklepach :lol: :mrgreen: ;) :) :roll:
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”