Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ramirezka

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Przebywają cały czas przy dnie? Może są osłabione. To, że odzyskują kolory to dobry znak ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Tak prawie cały czas siedzą na dnie ;/ Kolorów prawie wcale nie miały teraz coraz bardziej żółte się robią ogólnie jest chyba dobrze ;)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

mariusz199415, widać kupiłeś mocno osłabione osobniki. Importowane rybki są faszerowane antybiotykami przed transportem, żeby przeżywalność była wysoka, a później to wiesz.... Sklepy ogólnie zapewne się starają, żeby jakoś to było, bo też zapewne nie mają ochoty liczyć strat, ale jak osobniki osłabione i takie Ci się trafiły to nic na to już nie poradzisz. Próbuj dalej. Trzymam kciuki ;)
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Witam. Czytałem o ramirezach trochę i wyczytałem że potrzebują dużo roślin i kryjówek. W tym kwarantannowym akwa nie ma żadnych roślin na dodatek akwa ma niespełna 12l i może rybki się bardzo stresują. Coraz bardziej przybierają kolorów. Zauważyłem też że jak wyłącze filtr gdy je karmie wtedy bardziej pływają a jak włączę to siadają na dno. Może za silny prąd? W filtrze niestety nie mogę zmniejszyć przepływu. Czy w takim razie można spróbować wrzucić je do ogólnego? Nie chce ich męczyć ale boje się że mogą byc na coś chore ;/ Prosze o podpowiedzi.

P.s Ramirezka bez oka dziwnie przewraca się na jedną stronę. Może to być spowodowane tym że nie ma oka i dobrze nie widzi? Płetwy wyglądają dobrze. ;) I dodam jeszcze że przed chwilą zobaczyłem jak szaleje po całym akwa i uderza głową o szyby. Za mało miejsca dla niej?
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Właśnie zdechła ta bez oka ;/ Nie wiem co teraz mam robić. Pomóżcie? Dokupić drugą czy nie?
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

mariusz199415 o to właśnie chodzi w zbiorniku do kwarantanny żeby był sterylny - żadnego podłoża, żadnych rośli, tylko filtracja mechaniczna + ewentualnie napowietrzanie. 12l to faktycznie bardzo mało jak na te ryby.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

Nic nie dokupuj. Osłabienie to nie jest, bo już by przeszło.
comatose pisze:12l to faktycznie bardzo mało jak na te ryby.
Nie popadajmy w paranoję, to jest zbiornik do kwarantanny, a nie docelowy ;).

Mi się wydaje, że to będzie jakaś choroba. Teraz pytanie czy to pasożyt czy bakteria. Jest trochę mało danych, bo to, że siedzą na dnie i są osowiałe, jedna nie miała oka i zdechła, jeszcze nic nie tłumaczy. Jeśli nie ma zmian na skórze, to pasożyt zewnętrzny raczej nie będzie. Skoro twierdzisz, że pokarm przyjmowały, to również nie będzie pasożyt wewnętrzny. Musisz tylko sprawdzić, czy ta co została nie oszukuje, tzn. bierze pokarm do pyska, a później wypluwa. Jeżeli wyeliminujemy pasożyty, to pozostaje jakaś bakteria.

Wniosek, jeżeli widzisz jakiś sens jej leczenia, to można spróbować podać bactopur. Cena leku przewyższy wartość rybki, ale tak jest bardzo często. Więc decyzja należy do ciebie. Wyników pozytywnych nie gwarantuję.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

A ja mam pytanie; czyte ramirezy to cały czas były w tej 12?
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Tak od kupienia były w tym akwarium. Długo obserwowałem i nie widziałem żeby ramirezy się atakowały.
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Witam. Od ostatniego posta minęło już ponad 2 tygodnie. Ramirezka żyje przyjmuje pokarmy nie siedzi już przy dnie. Wieczorem gdy nasypie jedzenie grzebie w podłożu i nie wypluwa tego co zje. Co do kolorów to zależy jakie jest światło. Gdy przyświecę lampka to widać charakterystyczne świecące niebieskie kropeczki ;) Co w takim razie może jej być? Czy jest zdrowa czy jednak coś jej dolega? Postaram się później zrobić jakieś foto ;)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

mariusz199415 pisze:to widać charakterystyczne świecące niebieskie kropeczki Co w takim razie może jej być?
Nic, poprostu się ładnie wybarwiła.
mariusz199415
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2010, 20:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: mariusz199415 »

Witam. Ostatnio kupiłem drugą ramirezkę prawdopodobnie samiec ;) I w porównaniu z tą co mam to tamta jest grubsza większa ładnie wybarwiona a ta moja jest chuda jak szkapa ledwie kolor jakiś tam ma pływa przy dnie ;/ Tamta jest żywa poszukuje pokarm. co mam zrobić? Czy ona wróci do siebie? Jak ją utuczyć? Bo w ogólnym zanim się ruszy to jej zjedzą. Więc mam ją przełożyc do innego akwa i karmić żeby przytyła? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

raz - wszystko zależy czym była żywiona ta ładniejsza ramireza i w jakiej obsadzie pływała w sklepie (z przewagą czego)
dwa - osowiałość, blaknięcie kolorów i cienkie przeźroczyste nitkowate odchody znaczą o pasożycie - jednak nic nie piszesz o odchodach więc może to być wiele innych rzeczy - przede wszystkim dobrze by było określić na 100% ich płeć,
trzy - wyraźne zdjęcie byłoby bardzo wskazane
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”