Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[KROSNO] Pomocy ospa!!!!

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
nikusia
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2010, 0:43
Imię: Niki
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 112 l
Płeć:

[KROSNO] Pomocy ospa!!!!

Post autor: nikusia »

Moje akwarium stalo sie ostatnio bardzo ubogie. Rybki dostaly niestety ospy. Lecze je zoolekiem zielen i podwyzszylam temperature do 29 stopni tak mi poradzono w zoologicznym. Niestety rybki i tak umieraja stracilam juz 8 neonkow i kirysnika. Ramirezy maja najwiecej kropek co najgorsze jedna z nich ma jakby czerwona rane cieta na boku. Co to moze byc?! :( naprawde sie martwie nie chce zeby wszystkie zginely a niestety nie widac zadnej poprawy przy leczeniu :(
Mam jeszcze pytanie: czy jezeli wszystkie rybki wygina to jezeli bede chciala nowe rybki to czy musze wyczyscic kamienie i cala wode wymieniac i roslinki?

Popraw proszę błędy , bo jak dasz opcję edytuj , to podświetla się 35 wyrazów w których są błędy , ja tutaj poprawię tylko w tytule - boggi
Ostatnio zmieniony 09 gru 2010, 20:05 przez nikusia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

nikusia
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2010, 0:43
Imię: Niki
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 112 l
Płeć:

Post autor: nikusia »

dzieki ale potrzebuje jeszcze troche pomocy co potem jezeli wszystkie zgina czy robic jakas dezynfekcje akwarium? jak?
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

jeżeli chcesz to możesz po prostu założyć akwarium od nowa, tj. rośliny do kosza, filtry po gorąca wodę (można tez przemyć nadmanganianem potasu), żwirek wygotować

Z tym, że moim zdaniem takie postępowanie nie do końca ma sens, a to z racji tego, że kulorzęsek siedzi w każdym akwarium co nie oznacza od razu ospy - choroba ujawnia się wtedy jak panują ogólnie rozumiane złe warunki (może to być np. przerybienie, zła filtracje, nieodpowiednia temperatura itd.)
Jeżeli nie zlikwidujesz przyczyn powstania ospy to jest duże prawdopodobieństwo, że choroba powróci :/
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Zacznijmy od początku, jak często podmieniasz wodę? jaka jest docelowa temp. wody ? jaki filtr i czy cały czas pracuje? ilość ryb w zbiorniku?? jak często karmisz ryby?

[ Dodano: 2010-12-09, 20:08 ]
http://www.pmp.p-net.pl/biologia/ospa_rybia.htm
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”