Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Choroby i zgony w akwarium

chore glonojady

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
lukasz01101987
Posty: 33
Rejestracja: 26 lip 2010, 20:56
Imię: lukasz
Lokalizacja: czudec
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 36

Choroby i zgony w akwarium

Post autor: lukasz01101987 »

Mam taki problem moje glonojady żyją przeważnie rok a potem nagle padają martwe bez żadnych oznak co to moze byc i czy ktos ma dokładne dane w jakich warunkach najlepiej żyja glonojady (zbrojnik niebieski)zgóry dzieki za pomoc
lukasz
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Dziwne, bo zazwyczaj pytamy o pomiary wody(parametry), a w tym przypadku, raczej tak nie można.Glonojady zyją nawet do 10 lat, wiec na starość też nie umierają...A tak się dzięje, juz dłuższy czas, czy ostatnie osobniki z jednego stada?Też tak raz miałem, tylko z otoskami, trafiłem na gorsza partie i po krótkim czasie też zdechły...może tak samo jest w Twoim przypadku??? :?

Wystepowanie:Ameryka Południowa (zlewisko Amazonki, stojące i płynące wody z leżącymi na dnie pniami i gałęziami)
Temperatura: 22-29 °C
pH: 6-8
Twardość:średnio twarda
Akwarium:Najlepiej duże z czystą wodą. Glonojady lubią silny przepływ wody dlatego konieczna jest wydajna filtracja. Zalecane kryjówki z kamieni, korzeni i roślin, szczególnie jeśli w jednym akwarium hodowane są dwa samce (gdyż tworzą rewiry).Więcej samców trzyma się w dużym zbiorniku.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Może zła dieta? Czasem glonojady padają z głodu, bo niektórzy uważają, że glony im wystarczą... :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Masz korzeń w akwarium ?
lukasz01101987
Posty: 33
Rejestracja: 26 lip 2010, 20:56
Imię: lukasz
Lokalizacja: czudec
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: lukasz01101987 »

nie mam kokos
lukasz
shadow2525
Posty: 109
Rejestracja: 07 lis 2010, 22:10
Imię: Alek
Lokalizacja: Uraz
Akwarium: 1300 L
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: shadow2525 »

Najczęściej glonojady padają na skutek złej diety . Niby wszytko oki ale zaczynają chorować na przewód pokarmowy, pasożyty itd. Niby po rybie specjalnie nie widać ale a czasem zdycha . Trzeba zwrócić uwagę na odchody . Czy są , jak wyglądają . Jaki apetyt maja nasi podopieczni. Ryby powinny mieć odpowiednią dietę z udziałem Warzyw i spiruliny zawartej w np. Tabletach

Nie mówię ze u ciebie to było na 100% to ale .......
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Ja miałem podobny problem. Szczególnie po tarle zbrojniki zapadały na chorobę i padały. Odkąd mam korzeń w akwarium problem minął. Ryby skubią go i są zdrowe.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Podaj nam jakieś informacje które będą pomocne: (jeśli znasz) parametry wody przynajmniej te podstawowe, coś o podmiankach, czy dopuszczałeś jakieś inne glonki, jaki pokarm podajesz ???
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”