Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Umierające babaulti

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Jak nie możesz spać przy kaskadzie to po prostu nalej wody do akwarium tyle żeby woda nie chlapała. Ja tak mam i nie narzekam. Poza tym na noc zdejmuję pokrywkę z filtra żeby się nie tłukła. Można jeszcze jakieś podkładki gumowe albo chusteczki zastosować pod miejsca styku filtra ze szkłem. ;)
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

zdzislaw pisze: Paweł, no to teraz poskładaj sobie nasze odpowiedzi na Twój problem i masz przyczynę śmierci Twoich krewetek.
Steiner pisze: W krewetkarium na noc wyłanczam gdyż mam kaskadę i nie mogę przy niej spać a w ogólnym filtr działa cały dzień.
brak natleniania nocą zmień filterek na mały ale cichy. Musisz pogodzić dobro kreweci z wysypianiem się.
zdzislaw pisze:CO2 jest w krewetkarium przez cały dzień
Roślinki pobierają CO2 tylko w dzień (światło-fotosynteza), nocą wydalają tlen. Rybkom do życia potrzebny jest tlen całą dobę. Zagazowałeś krewecie i tyle.
Uzdatniacz nic nie zawinił. Dodaje się go w osobnym pojemniku do kranówki w proporcjach Xml na XX litrów dolewanej wody (na opakowaniu napisane).

CO2 wyłączaj nocą a natlenianie nawet z brzęczyka jakiegoś daj całą dobę.
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

Do krewetkarium kupię jakiś napowietrzacz i postaram się jakoś "uciszyć" kaskadę.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Steiner pisze:Do krewetkarium kupię jakiś napowietrzacz i postaram się jakoś "uciszyć" kaskadę.
Nie musisz kupować napowietrzacza, dolej wody tak jak napisał OKO i wystarczy. Ponadto ten napowietrzacz cicho nie pracuje ;)
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”