Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

zdchaja rybki

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

krzychu, prawdopodobnie Twoje ryby pływają we własnym g... i dopóki nie poprawisz warunków w akwarium to tak się właśnie będzie działo :/
masz stosunkowo młode akwarium, a obsadę jak w akwarium hodowlanym,

spróbuj wziąć wodę i zbadać ją w jakimś zoologu pod kątem NO3, PO4, NH4

a doraźnie podmiana 50% wody
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zgadza się. Jeżeli ryby nie mają żadnych objawów chorób to po prostu woda jest strasznie zanieczyszczona, wszystkie parametry powyżej norm prawdopodobnie. Poza tym tak małe akwarium to pewnie bocjom też nie sprzyja.

Przy takim przerybieniu nadfiltracja to podstawa
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
krzychu
Posty: 16
Rejestracja: 09 lut 2011, 20:03
Imię: krzysiek
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 80l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzychu »

hej byłem dzisiaj w zologicznym i facet dał mi esklarmin na wode i opisałem mu wygłąd moich skalarow i dał mi CMF , i zauważyłem teraz ze skalarki maja 5 razy wieksze brzuchy. zrobiłem podmianke 20% i dodałem esklarin i do wody jak pan kazał CMF co wy na to?
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Maja większe brzuchy? Podobno nie było objawów :? Nie wróży to nic dobrego. Nie mają na ciele wybroczyn?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Krzysiu, mimo, że nie znam wielkości Twojego zbiornika i całej obsady to jednak bardzo Cię proszę o stosowanie:
- jednorazowa natychmiastowa podmiana 50% wody,
- co tygodniowa podmiana wody - 30%, jeśli widzisz jakieś niepokojące zmętnienia wody, niepokojące zachowania ryb to dodatkowo i w środku tygodnia 20%,
- czyste złoża filtrów - przepłukiwane wyłącznie w wodzie z podmkianki,
- zaprzestań natychmiast karmienia ryb larwą ochotki czy też rurecznikami - pokarm przeważnie trujący z uwagi na jego pozyskiwanie z najgorszych zanieczyszczonych cieków i kanałów,
- porcja podawanego pokarmu dla rybek powinna być zjedzona przez ryby w ciągu 60-120 sekund - to wystarcza. Raz na tydzień - 1 dzień głodówka. Ja stosuję głodówkę w dniu poprzedzającym podmianę wody (30%!).
Życzę Twoim rybom powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam
krzychu
Posty: 16
Rejestracja: 09 lut 2011, 20:03
Imię: krzysiek
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 80l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzychu »

"BOZI"przed zapodaniem tych środków nie było objawów!pisze ze po podaniu tych preparatów tak sie stało,ale teraz patrze to są normalne już. Myślałem ze nie przezyja jak je widziałem wczoraj ,zobaczymy czy coś pomoze tez srodek CMF
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Artur___ pisze:krzychu, prawdopodobnie Twoje ryby pływają we własnym g... i dopóki nie poprawisz warunków w akwarium to tak się właśnie będzie działo :/
święta racja - świeży zbiornik i dość dużo rybek które jeszcze są karmione "padliną". Założę się, że jak zbadasz PH, azotyny i azotany to się sam przerazisz... Popraw jakość wody, przestań karmić tą ochotką (a jeśli już bardzo chcesz to raz na tydzień) granulat czy płatki w zupełności wystarczą. CMF tutaj nic nie pomoże przynajmniej rybom...
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Podawanie lekarstw w ciemno, bez rozpoznania choroby może rybom zaszkodzić. Lekarstwa nie są obojętne dla zdrowia. Do tego niszczą bakterie nitryfikacyjne co pogarsza stan wody. Zastosuj się do rad Zdzisława bo problemem może być przerybienie.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

W 63L akwarium miałem kiedyś więcej rybek (jak ktoś się uprze to wymienię :zakryta: ).

Masz 2 filtry to już jest w miarę dobrze tylko czyść je na zmianę co tydzień, lub jeśli będą się zatykać to co 3-4 dni jeden. Kolejna sprawa to napowietrzanie. Przy dużej obsadzie i karmieniu żywym pokarmem bąbelki z Fan-1 muszą lecieć dość mocno. Przyspieszy to utlenianie amoniaku (azotu) do NO3 który jest mało szkodliwy. Do tego konieczne jest odmulanie dna i ustawienie filtrów tak żeby woda krążyła w akwarium, obsadzenie akwarium roślinami szybko rosnącymi, nawożenie bez azotu i fosforu w małych dawkach (potas + mikro). Jeśli woda będzie mętna to płucz mniej dokładnie filtry a mocniej odmulaj dno i zrób raz na 2-3 tygodnie podmiankę 50%.

Dobrze byłoby wiedzieć jaki masz mniej więcej skład kranówy. Można go znaleźć na stronie mpwik lub poprosić kogoś z forum z testami o zmierzenie.
krzychu
Posty: 16
Rejestracja: 09 lut 2011, 20:03
Imię: krzysiek
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 80l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzychu »

dzieki wszystkim za zainteresowanie moim problemem.Teraz jak patrze w akwarium to jest naprawde git, jeszcze zrobie podmianke 20% i bedzie dobrze,a dna nie odmulam bo tam nie ma prawie nic, czysty żwirek aha zapomniałem robiłem test na PH i jest dobrze
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Krzysiu, proszę Cię, w imieniu Twoich rybek o "podmianki" 30%. Koszty wody chyba udźwigniesz? Proszę.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

A biała woda zlikwidowana?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”