Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chory neon- wytrzeszcz oka

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xoni
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2011, 10:09
Imię: Baśka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 50l i 112 się tworzy
Płeć:
Wiek: 38

Chory neon- wytrzeszcz oka

Post autor: xoni »

Witam

Mój zbiornik to 50l, rośliny, mchy i kryptokoryna i jeszcze jedna roślinka, której nazwy nie pamiętam. Woda podmieniana dwa tygodnie temu. Od miesiąca oświetlane doraźnie zwykłą lampką. Temperatura wody w akwarium 27 stopni. Parametry nigdy nie badane, jako nawóz stosowany jest fitus, ostatnie kulki zostały dodane przy podmianie.

Problem wygląda następująco. Neonek ma jedno oko dwa razy większe od drugiego, siedzi przy grzałce a jak pływa to tak przechylony lekko na bok. Odłowiłam go od reszty i podałam Tropical MFC w zalecanej dawce, bo tylko to mam w domu.

Czy ktoś ma pomysł co to może być?
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Podaj obsadę akwarium, moim skromnym zdaniem powinnaś częsciej podmieniać wodę, i podejrzewam, że jest to przyczyną Twoich problemów, jeśli chcesz zbadać wodę (nie kupując testów) podejdź chociażby do sklepu na Okulickiego zabierając trochę swojej wody i tam Ci ją zbadają.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
xoni
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2011, 10:09
Imię: Baśka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 50l i 112 się tworzy
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: xoni »

Obsada to:
-8 neonów,
-5 molinezji( dwie dorosłe trzy malutkie),
-zbrojnik niebieskie,
-kirysek( wiem ryba stadna, został sie jeden),
-bocja wspaniala( wiem ryba stadna, zostatnie komus odpsrzedana)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5708
Poczytaj ten temat. Jeżeli nie podasz niektórych danych, nikt nie będzie w stanie Ci pomóc, bo nie będzie wiedział, jak

[ Dodano: 2011-02-14, 20:44 ]
piszesz, że woda podmieniana 2 tygodnie temu. A wcześniej? Jak przygotowujesz wodę? Ilość roślin też ma znaczenie. Nie piszesz, ile ma akwarium. Oświetlasz tylko doraźnie? Od miesiąca?
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Przy tak małym zbiorniku odpowiednia podmiana wody to podstawa - niestety raz na dwa tygodnie nie wystarcza, jeszcze zależy czym są karmione i jak często. Spróbuj podmieniać wodę częściej tylko bez przesady żeby nie przedobrzyć i zobaczysz, że problem minie - aha i zrób coś z oświetleniem - słowo doraźnie wzbudziło u mnie dreszczyk ;)
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Markiz

Post autor: Markiz »

Już nie pamietam dokładnie ale wytrzeszcz oka wiazał się z pasożytem z serii nicieni...rybka do spania niestety a reszta do obserwacji=co do podanego specyfiku nie gryzie się to z moją metodą-dorzuciłbym jeszcze akryfalwinę...
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

u mnie jedna neonka też ma takie oko nienormalne,często się biją więc myśle że sobie coś uszkoddziła :?
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

miałam podobnie, okazało się iż było to związane z zatruciem wody, po kilku podmianach wszystko ustąpiło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”