Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Powstanie nowego działu

Powstanie nowego działu

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Powstanie nowego działu

Post autor: Mirro »

Jak widać, powstaje nowy dział poświęcony wyłącznie akwarystyce morskiej. Jest to konsekwencją tego, że obecna forma działu poświęconego morszczakom zaczyna być zbyt ciasna. Zainteresowanie tematem ciągle rośnie i powstają coraz to różne pytanie, które nie są w żaden sposób segregowane, tylko leżą na jednej kupie. Stąd zrodził się pomysł (a właściwie poddała go nowa Pani moderator ;) ), aby stworzyć dział poświęcony morszczakom.

Bardzo proszę, aby tu wpisać czy takie działy jakie są teraz są wystarczające czy może coś jeszcze zmienić, dopisać, utworzyć.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Te dział to byłą tylko kwestia czasu aż nazbiera się odpowiednia ilość postów. Jestem za chociaż nie mam morszczaka, bo zazwyczaj jakaś część z morskiego podejdzie do słodkowodnego :P
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

ja tam do tematu nic nowego nie wniosę i tak na ogół czytam "nieprzeczytane posty" ;)

wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy taki podział jest ok
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Można powiedzieć nareszcie :) trochę się bałagan robił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Cieszę się, że nowy dział zdobywa aprobatę. W razie chęci wprowadzenia zmian lub wizji proszę się tu wypowiadać. Ja morszczaka nie mam, stąd i nie wiem jakie są oczekiwania. A dział ma być dla Was - solniczkowców. Ja tu tylko sprzątam :P
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Tak w sumie to w dziale akwarystyka słodkowodna jest dział nasze zbiorniki i akwaria morskie :P To chyba jedyna nieregularność :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Tak. Bo jest to w sumie dział galerii. Więc, żeby cała galeria była w jednym dziale, to pewnie tak zostanie.Chyba, że dział nasze zbiorniki odłączę od kategorii akwarystyka słodkowodna i stworzę odrębną kategorię Galeria. Wtedy nie będzie się już nic kłóciło ze sobą :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Ja byłbym nad wydzieleniem kategorii "galeria" w obu działach: słodkie i słone i dodać poddziały: obsada (w obu działach) i przenieść solniczki do właściwej kategorii.

Dołożyłbym dział "słono w sieci" czy coś podobnego.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Bardzo mi się podoba pomysł ;) Teraz będzie porządek i będzie wszystko przejrzyste. Mam tylko jedną nadzieję że nasi "słoni" koledzy i koleżanki będą dużo pisać o założeniu zbiorniczka z słoną wodą :P
Mnie bardzo się podobają Wasze słone baniaczki więc bardzo chętnie będę taki dział odwiedzał. Przyznam że w postach morszczaków się nie wypowiadam bo się na tym nie znam ;) Teraz liczę że z tej dziedziny się podciągnę :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Super pomysł, tak jak pisaliście w dziale morskim zaczynało się robić troszkę przyciasnawo. Jak dla mnie ideałem byłby podział jak na NR, ale przypuszczam, że mogę wymagać zbyt dużo ;) Minium to moim zdaniem podział na :
1. Dla początkujących (opisy, leksykony, porady jak założyć i pytania początkujacych)
2. galeria - niekoniecznie bo dział jest już wydzielony
3. ryby/bezkręgowce,
4. korale,
5. Sprzęt
6.Chemia/Woda
7. Dział z linkami z sieci - jak zwał tak zwał ale ogólnie wiecie o co chodzi
W przyszłości przy większej liczbie użytkowników posolonych, można się zastanowić nad podziałem tych kategorii na podkategorie: W sprzęcie np. oświetlenie, filtracja, cyrkulacja itp.
Nie ukrywam sporo przesiaduje na NR i AR i tamta typologia bardzo ułatwia żeglowanie po forum, co w przyszłości przy większej ilości postów pomaga w odnajdywaniu potrzebnych wątków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Nie wiedziałam, jak zasugerować podział - tutaj gieniorek, jest bardziej doświadczoną osobą niż ja :)
Mirro pisze:tu wpisać czy takie działy jakie są teraz są wystarczające czy może coś jeszcze zmienić, dopisać, utworzyć.
Wszystko jest pewnie do dopracowania- tu ukłon w stronę administracji
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

gieniorek, jesteś doświadczony solniczkarzem i ufam, że dobrze prawisz, zatem jak tylko wrócę z pracy, to dokonam stosownego podziału według tego co napisałeś.
Dżoena pisze:Wszystko jest pewnie do dopracowania- tu ukłon w stronę administracji
Czyli również w Twoją stronę ;)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mirku, bardziej miałam na myśli to, co TYLKO administracja może ;)
Ja się nie migam od roboty :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Dżoena pisze:Ja się nie migam od roboty :mrgreen:
O widzisz. Nie o to mi chodziło, a tak głupio wyszło :P
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mirku, to bardziej w formie żartu- na to wyszło, że z obydwu stron. Język pisany am to do siebie, że nie można wizualnie ani werbalnie nijak przekazać tego, co się ma do powiedzenia :/
Ok, tyle OT bo administracja zareaguje :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”