Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ile kosztuje założenie 720l

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

nie obraź się ale jak faktycznie masz 12lat to daruj sobie :) i powiedz rodzicom żeby nie wyrzucali w błoto 15k zł. pozdrowienia i to tyle w temacie. ;)
rozdymka
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:13
Imię: jędrek
Lokalizacja: ujście
Akwarium: 100l dla suma
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: rozdymka »

Bartosss, wiem że mam mało lat ale wyrzucanie kasy to nie jest widziałem fota takiego akwa i mojej mamie i mi efekt na 100% się spodoba

[ Dodano: 2011-08-12, 19:03 ]
i uwierz że tego nie odwołam
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

rozdymka pisze:ale wyrzucanie kasy to nie jest widziałem fota takiego akwa i mojej mamie i mi efekt na 100% się spodoba
To z całego serca wam życzę aby się udało, ale wiedz, że bardzo długa droga przed tobą, radzę poczytać fora o tematyce morskiej, później jeszcze raz i jak już będziesz wiedział coś więcej niż oglądnięcie zdjęcia, to poczytaj jeszcze raz.

Ja na swoje akwarium wydałem kilka tysięcy a trwało to i tak pół roku więc wiem jaki to jest wydatek. Osobiście swojemu dziecku nie kupił bym "zabawki" za kilkanaście tysięcy złotych nawet jeśli by to nie obciążyło mojego budżetu.
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

dlatego napisałem też powodzenia :)
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

rozdymka, Jeżeli masz tyle kasy na wydaniu to są firmy które się zajmują utrzymaniem takich baniaków w prywatnych domach/mieszkaniach. Przyjadą co jakiś czas, doglądną, wyczyszczą i masz po problemie.
Awatar użytkownika
Helltaker
Posty: 119
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:47
Imię: Kuba
Lokalizacja: Pogwizdów Nowy
Akwarium: 60L słodkowodne
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Helltaker »

OKO dobrze mówi, przy okazji dowiesz się jeszcze od nich paru rzeczy, tacy ludzie napewno podzielą się trochę z tobą wiedzą, a lepiej w takim przypadku kupić troszke mniejszy baniaczek i mieć czyste sumienie niż spory basen i mieć nadzieje że się wszystko ogarnie :)
[60l] Ewolucja: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=11264
Trzeba myśleć pozytywnie, zawsze się uśmiechać, nawet jak humoru nie masz, bo taki uśmiech poprawić może dzień komuś innemu :)
rozdymka
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:13
Imię: jędrek
Lokalizacja: ujście
Akwarium: 100l dla suma
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: rozdymka »

a ile taka usługa kosztuje :?: bo wątpie w to że będzie mnie na to stać
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

rozdymka pisze:a ile taka usługa kosztuje :?: bo wątpie w to że będzie mnie na to stać
Wiesz co, jeśli stać Cię (a dokładniej rodziców) na 12 000 - 15 000 tysięcy na akwarium to stać Cię (Was) na taką usługę
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
rozdymka
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:13
Imię: jędrek
Lokalizacja: ujście
Akwarium: 100l dla suma
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: rozdymka »

dobra to na pierwszy miesiąc wynajmę taką usługę a potem sam będę opiekować się akwarium bo rodzice mówią że najwyżej na miesiąc

[ Dodano: 2011-08-13, 15:55 ]
a tak dokładnie to za utrzymanie będę płacił ja bo ani 1zł z komunii nie wydałem przez 4 lata :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

rozdymka, pierwszy miesiąc nic Ci nie da, bo problemy największe są po starcie czasami o wiele dłużej, niż miesiąc... Poza tym- co to za przyjemność zlecać komuś taką usługę? Jak dla mnie ZERO satysfakcji
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Podpinam się pod Dżoene, lepiej samemu wystartować i przecierpieć dojrzewanie utrzymując samemu, oprócz tego jeśli wydajesz tyle kasy na akwarium to mogę się domyślić, że dozowanie różnorakiej chemii będzie zautomatyzowane więc wcale tak dużo zabawy z tym nie będzie.

I nie wierze, że z twojej okolicy nie znajdzie się jakiś doświadczony morszczak, który będzie mógł wpaść do ciebie i podpowiedzieć co robisz dobrze/źle.
Obrazek
rozdymka
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:13
Imię: jędrek
Lokalizacja: ujście
Akwarium: 100l dla suma
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: rozdymka »

no tak samemu będzie fajniej :) :mrgreen: :D jak będę miał jakiś duży problem można na forum popytać
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Bartosss pisze:nie obraź się ale jak faktycznie masz 12lat to daruj sobie :) i powiedz rodzicom żeby nie wyrzucali w błoto 15k zł. pozdrowienia i to tyle w temacie. ;)
Bartosss, bardzo delikatnie ująłeś sytuacje ;)

Kto się chce ze mną założyć, że z tego wyimaginowanego zbiornika nic nie będzie?? a temat zostanie i będzie zaśmiecał forum, bo jedyne co jest w nim przydatne dla kogoś kto na prawdę chce taki zbiornik założyć to pierwszy post urquel,
Tylko żywe zioło :D
rozdymka
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:13
Imię: jędrek
Lokalizacja: ujście
Akwarium: 100l dla suma
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: rozdymka »

będzie coś będzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”