Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak złapa rybę bez wyjmowania całej skały?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Jak złapa rybę bez wyjmowania całej skały?

Post autor: Dżoena »

Chyba będę miała kłopot z wyłowieniem parasemek bez wyławiania całej skały :P
Macie pomysły, jak to zrobić bez przemeblowania?
event
Posty: 20
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:40
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: event »

pułapka tylko ,jak masz kogoś co w pleksy dłubie to w godzinkę ci taką sklei lub pozostaje kupić ale są raczej drogie
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Dobrze pisze event, tylko pułapka, choć nie musi być z plexi
ostatnio jak miałem problem z wyłowieniem aurigi, wziąłem ją na sposób, montując partyzancką wer. pułapki. Duuuża siatka do łowienia ryb do środka drut w izolacji dla zrobienia prowizorycznego stelaża z siatki, by przypominała ona kopułę :lol:. Co do zasady chodzi o to by siatka luźno nie pływała w toni wodnej tylko, żeby była maks naprężona. Wewn. montujemy kawałek mrożonki ( u mnie znakomicie sprawdził się kawałek stynki) i wsadzamy siatkę do baniaka do dna przy szybie i czekamy... U mnie zajęło to 1/2 godz, faktem jest, że złapało się w diy pułapkę większośc ryb jakie mam w baniaku ale zawsze łatwiej odłowić jedną z kilku a resztę z powrotem do baniaka, niż dla tej jednej demolować cały baniak. Reasumując taki sposób dla cierpliwych ;)
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Ja ostatnio lowilem rodostomusy w mojej 300 i udalo mi sie to zrobic dosc sprawnie :) Wkladasz kufel na dno i zaganiasz siatka lub patykiem do kufla, zatykasz wlot i zrobione. Tylko ze to sposob na slodkowodne rybki bo w roslinkach pogrzebiesz i przegonisz. Ale zawsze mozna sprobowac.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mama parasemka - to wydaje mi się, że pół biedy- bo oa wychodzi. Ale tatuś jest przewrażliwiony a punkcie ikry, której pilnuje ( bądź będzie pilnował) i ze swojej kryjówki prawie w ogóle nie wychodzi. Siedzi schowany za skałami :/
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Wydzieraj skałe - poukładasz na nowo i bedziesz bardziej zadowolona :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Chciałam tego uniknąć, bo mam korale "porozlewane" z jednej skały na drugą :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”