Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tłumaczenie instrukcji z soli KENT Marine Reef Salt

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Tłumaczenie instrukcji z soli KENT Marine Reef Salt

Post autor: Mirro »

Jako, że posiadam taką sól, a wszystko na niej nie po naszemu pisze, to postanowiłem sobie przetłumaczyć instrukcję obsługi, co by jakiegoś błędu nie popełnić.
Na poniższej rycinie widać opakowanie, aby była jasność o jakiej soli mówimy
Obrazek

Poniżej przedstawiam moje wolne tłumaczenie z odwrotu opakowania.Wiem, że większość z Nas włada angielskim w stopniu pozwalającym na samodzielne tłumaczenie, ale co mi szkodzi wrzucić tu tekst, skoro i tak musiałem tłumaczyć dla siebie. Mogą być błędy, bo wybitnym "anglistą" nie jestem ;)
Jednostki miar przemianowałem na obowiązujące w Polsce.

Tłumaczenie:


KENT Marine Reef Salt Mix
W pełni buforowana i zawierająca optymalny poziom wapnia i magnezu.
W pełni oczyszczone składniki szybko i dokładnie rozpuszczają się.
Wolna od azotanów i fosforanów.

KENT Marine Reef Salt, to idelany produkt dla wymagających, działających akwariów rafowych. Porównywalna do naturalnej słonej wody, KENT Marine Reef Salt zawiera podniesiony poziom wapnia, magnezu, strontu i innych składników, zapewnia wymagany właściwy wzrost korali, właściwy rozwój szkieletu korali i kondycję rafy.

Tylko najczystsze składniki zostały wybrane aby zapewnić jej wyjątkową rozpuszczalność i spójność. Micro-processing zapewnia, że każdy worek będzie zawierał tę samą mieszankę tak, że pH będzie zrównoważone a sól dostarczy zrównoważoną ilość mikroelementów, makroelementów i substancji śladowych.

Wskazówki:
1. Wymieszaj ½ kubka (100 gramów) soli KENT Marine Salt w ok. 3 litrach (2,9L) wody odchlorowanej lub wodzie oczyszczonej, takiej jak z filtra odwróconej osmozy, demineralizowanej lub destylowanej.
2. Mieszać dokładnie i napowietrzać roztwór aby osiągnąć równowagę gazową.
3. Zmierzyć poziom zasolenia aerometrem.
4. Dostosować zasolenie do wymaganego przez nas poziomu. Aby podnieść zasolenie, należy dodać soli. Do spadku zasolenia, należy dodać wody. Rekomendowana gęstość solanki, zawiera się w przedziale 1,024 do 1,026 dla akwarium rafowego i 1,021 do 1,023 dla akwarium tylko z rybami morskimi.

Rozpuść ½ kubka (100g) soli KENT Marine Reef Salt w ok. 3 litrach (2,9L) oczyszczonej wody o temperaturze ok. 25ºC, aby otrzymać wodę o następujących parametrach:
Gęstość: 1,021 – 1,023
pH: 8,2 do 8,3
Wapń: 425 do 450 ppm
Magnez 1150 do 1250 ppm

Aby osiągnąć rekomendowaną gęstość pomiędzy 1,024 a 1,026 dla akwarium rafowego, rozpuść dwie dodatkowe łyżki stołowe soli KENT Marine Reef Salt na 3,8 litra oczyszczonej wody o temperaturze 25 ºC. Spowoduje to wzrost parametrów wody do wartości:
Gęstość: 1,024 – 1,026
pH: 8,2 do 8,3
Wapń: 550 do 575 ppm
Magnez 1350 1450 ppm

Uwaga: sól wymieszać w sposób określony jak powyżej w oddzielnym pojemniku przed dodaniem do akwarium.

Uwaga: Nie mieszać soli bezpośrednio w akwarium, w którym mieszkają zwierzęta.

W celu utrzymania właściwej jakości wody w akwarium morskim, zaleca się podmieniać 20% wody słonej co dwa tygodnie.

Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Trzymać z dala od dzieci.


Tyle :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

przy mieszaniu rozpuściła się całość soli ??
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Tak. Bez problemu. Nawet sam się zdziwiłem. Po prostu wziąłem odmierzoną ilość i chlup do banieczki z wodą RO. Wystarczyło wstrząsnąć kilka razy i to nawet nie mocno i sól się rozpuściła. Tylko na ściankach pojawiły się bombelki, więc trzeba poczekać aż się odgazuje.
Na początek wsypałem kilka gramów mniej, żeby nie przedobrzyć, ale po pomiarze gęstości musiałem jeszcze dosypać łyżeczkę.
piotr77

Post autor: piotr77 »

czyli mozna dokonac zakupu tejze soli,jestem bowiem w trakcie przystepowania do stawiania solniczki(ale o tym bedzie osobny temacik),sprawdzona wiec bedzie oki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”