Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Żywa skała... więcej informacji ?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

zdjęcia :)

Post autor: dashboor »

dodaje zdjęcia :
1. to czarne cudo Obrazek

2. krab Obrazek

3. małe i dużo tego było wczoraj ..dziś trochę mniej to widać (może krab się zakolegował)
Obrazek

nowe znaleziska
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek


Skałę kupiłem w Iguanie w Rzeszowie.

wszelkie sugestie co do obsady mile widziane oraz gdyby mi ktoś powiedział co to u mnie już pływa byłbym zadowolony :)

[ Dodano: 2012-10-26, 16:28 ]
i jeszcze takie coś się znalazło ..czyli jakaś gwiazda Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Krab to dzikus - ja bym go odizolował - później mogą być problemy. Poza tym na skale jest aiptasia - pozbądź się jej póki nie masz korali w baniaku - później będziesz mieć problemy z tymi szklanymi różami i cały urok baniaka szlag trafi.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: dashboor »

Dzięki za informacje... rozumiem że to czym się tak bardzo cieszyłem (zdjęcie nr.3 ) to ta cała szklana róża...

czytałem o tym trochę wczoraj jeszcze ale nie wiem jak zrobić to by całkowicie jej nie było ..
Co byście polecili z własnego doświadczenia... na tym kamieniu (skale) na którym jest najwięcej tego cuda (zdj.3) są też te takie dwa cudaki z zdjęcia nr.5 ..dałoby tak rade żeby to zostało?:)

Prosiłbym jeszcze o identyfikacje tych żyjątek bo jestem zielony w tym wszystkim jeszcze ..a posługiwaniem się określeniami "cudo", "cudaki", "t0", "takie coś" etc. trochę mnie krępuje.


mam jeszcze pytanie a właściwie dwa :
1. zdjęcie 4 .. to żyjątko przemieściło się od wczoraj jak dobrze mi się wydaje o około 1,5 cm ..co to jest ??

2. transport korali i innych żyjątek? :
bywam czasami w Niemczech i znam kilka ciekawych sklepów z akwarystyką morską . I kiedyś widziałem tam prześwietne korale (chyba zoa to było) w dość moim zdaniem fajnej cenie . I tak nasuwa się pytanie jak wygląda transport..czy wytrzyma podróż taki koral (około 10-12 godzin) , jak ma się sprawa podczas kontroli tzn czy wewnątrz UE można przewozić takie formy życia ?
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

dashboor pisze:. zdjęcie 4 .. to żyjątko przemieściło się od wczoraj jak dobrze mi się wydaje o około 1,5 cm ..co to jest ??
Wygląda mi na aptasię :/
dashboor pisze: I tak nasuwa się pytanie jak wygląda transport..czy wytrzyma podróż taki koral (około 10-12 godzin)
Ja z Gdyni, jadąc grubo ponad 10 godzin do domu przywoziłam rybola :) Więc korale spokojnie wytrzymają. Zabezpieczyć je tylko przed zmianami temperatury ( najlepiej w styroboxie), zalać wodą i będzie ok :)
Ja w Gdyni uprzedziłam, że moje zakupy jadą aż do Rzeszowa- pan wziął to pod uwagę i zapakował wszystko tak, aby nabytkom nic się nie stało. Myślę, że jak nadmienisz o dalekiej podróży- też sprzedawca Ci zapakuje tak, jak należy :)
dashboor pisze:jak ma się sprawa podczas kontroli tzn czy wewnątrz UE można przewozić takie formy życia ?
O tym to już nie mam pojęcia :(
iReef.pl
Firma
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:15
Imię: Dominik
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: iReef.pl »

Na zdj.5 masz ładną rurówkę(możesz śmiało zostawić), a rozgwiazda to asterina :)
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: dashboor »

Dzięki za podpowiedź:)

Byłbym jeszcze niezmiernie wdzięczny za informacje o tym których gości wyprosić i jak to zrobić. Bo szukałem jakiegoś ślimaka na te różę, ale w Polsce chyba ciężko będzie go dostać.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

1. nie mam pojęcie co to jest ;) - czy to się rusza?
na pierwszy rzut oka wygląda jak oderwany kolec jakiegoś jeżowca

2. krab dzikus - tak jak pisał Łukasz może okazać się niepożądanym gościem w akwa

3.5 .dzikie rurówki, jak najbardziej mogą zostać

4.6. aptasia - możesz spróbować wyciągnąć skałkę i pozbyć się tego mechanicznie, np. wydłubując z kawałkiem skały, najlepiej tak żeby nie uszkodzić aptasji, bo mogłaby się rozsiać
możesz też kupić krewetkę wurdermanii

7. asterina - w zasadzie niegroźna, choć mi kiedyś wpierniczyła polipy SPS'a
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: dashboor »

dziekuje :-)
z tego wynika że mam trzy apitasie .. poszukam noza i bedzie mord :-) chyba jak odetne
z kawalkiem skały to sie pozbede tego.

zastanawiam sie co zrobic z krabem ..duży rosnie taki krab? z racji że to pierwsza solniczka i to bez sumpa to nie bardzo mam go gdzie dać.

znalazło sie jakieś jeszcze jedno cudo ale nie zrobiłem mu zdjęcia. żółty robaczek... kształtu glisty ludzkiej .. chyba jakiś ślimak ..jak sie pojawi pstrykne fotke.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

kraby są bardzo ciężkie do identyfikacji :(
zobacz ile tego jest:
http://pl.reeflex.net/kategorie/58.html
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak jak Artur__ napisał - może mieć 6 cm a może 30 ;] i atakować wszystko inne, co żyje i ma mięso 8-)

Poszukaj dla niego innego domu, albo oddaj do sklepu skąd przyszedł :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: dashboor »

jedna z apistacji znikneła "poszła " sobie gdzieś. 4 zdj.
To z 6 okazalo sie że ma towarzyszy wiecej .. siedza w takich jakby kanałach jeden wiekszy i jeden malutki..skała dość mała wiec wsadziłem do zalanego woda słoną faunboxa .. wsadzę tam jakiś mały filterek i niech sobie tam siedzi :-) zobaczymy co bedzie się działo z tym.
iReef.pl
Firma
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:15
Imię: Dominik
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: iReef.pl »

Z aptasią uważaj, bo w obliczu zagrożenia wypluwa larwy i wydaje się, że wygraliśmy, a tu wróg powraca ze zdwojoną siłą :(
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: dashboor »

wiem że warto zachować ostrożność :) narazie baniaczek dojrzewa więc i tak nic nie wsadzę do niego więc jak się coś pojawi zauważę ..chociaż bardzo mnie korci żeby coś przywieźć z Niemiec :P
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

A często pomykasz do niemiec? Nie wiem, czy tak na legalu można przywozić, ale jeśli tak to proszę o kontakt :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

A niby czemu nie mozna sobie przewiezc w aucie? Granic nie ma, samolotem przesylka nie leci wiec 0 problemow. :)
carpe diem ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”