Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chęć założenia morskiego akwarium.

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
robin31
Posty: 51
Rejestracja: 01 sty 2011, 20:35
Imię: Robert
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Płeć:

Chęć założenia morskiego akwarium.

Post autor: robin31 »

Chciałby założyć morskie akwarium w niedalekiej przyszłości .Z racji tego iż mam mało miejsca w pokoju i akwarium słodkowodne jest miejsce tylko na kostkę 30x30x30.
Kostkę zamierzam kupić jak napisałem wyżej 30x30x30 ,co jeszcze potrzebuje aby takie akwarium wystartowało ,jaki filtr ,światło ,sól nie ukrywam że im taniej to lepiej.
Poczytałem na nano-rafie i tutaj ogrom wiedzy i co użytkownik to coś innego .
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Rozumiem ze miejsca malo, ale mocno polecam chociazby 40x40x40 to 2x wiecej wody a tylko 10cm a większe wybacza więcej błędów.

Filtr kaskada o jak najwiekszej pojemnosci, polecam z allegro HBL-701, światło ablo 2x decolight aquaela po 11w albo 1x http://www.allegromat.pl/aukcja111437, sól na start najlepiej uboga, Instant Ocean albo Reef Crystals, przydalby sie jakis falownik np koralia nano 900l/h no i grzalka :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, 19:15 przez k0k0z, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

k0k0z pisze: i grzalka
a na co? w takim litrażu spokojnie wyrobi bez grzałki
robin31
Posty: 51
Rejestracja: 01 sty 2011, 20:35
Imię: Robert
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Płeć:

Post autor: robin31 »

Co do sprzętu to już się trochę rozjaśniło ,lecz jak zdobyć wodę RO do zalania akwarium ,trzeba kupić filtr RO do tanich to nie należy .
Niestety nie znam nikogo kto taki filtr posiada.
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

dla Twoich potrzeb wystarczy http://sklep.osmoza.pl/najtanszy-aquari ... p-689.html dokup DI i wcale nie jest tak drogo
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

robin31 pisze:jak zdobyć wodę RO do zalania akwarium ,trzeba kupić filtr RO do tanich to nie należy .
Najlepiej wziąść wodę z dojrzałego, działającego zbiornika - im więcej- tym lepiej. Filtra kupować nie musisz- podmiany w takim litrażu są małe, więc spokojnie możesz co tydzień kupić 5 l wody RO w zoologu ( ok. 50-60 groszy za litr)
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
robin31
Posty: 51
Rejestracja: 01 sty 2011, 20:35
Imię: Robert
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Płeć:

Post autor: robin31 »

W mojej mieścinie jest zoologiczny ale pewnie o wodzie RO tam nie słyszeli do najbliższego mam 25 km ,więc jeździć się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pilarz617 pisze:
k0k0z pisze: i grzalka
a na co? w takim litrażu spokojnie wyrobi bez grzałki
ja bym nie był takim optymistą, wszystko zależy jaka temperaturę ma się w pomieszczeniu w zimie, a i do tego dochodzi np. solidne wietrzenie pokoju (przy takim litrażu temperatura szybko poleci)

co do RO to uważam, że innej rady nie ma jak zakup osmozy (jeżeli sklep nie prowadzi sprzedaży, a w okolicy nie ma kolegi akwarysty z takim filtrem), ewentualnie można by sobie odpuścić DI - jechałem bez tego filtra prawie dwa lata i nic nieoczekiwanego się nie działo
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

pilarz617 napisał/a:
k0k0z napisał/a:
i grzalka
a na co? w takim litrażu spokojnie wyrobi bez grzałki

ja bym nie był takim optymistą, wszystko zależy jaka temperaturę ma się w pomieszczeniu w zimie, a i do tego dochodzi np. solidne wietrzenie pokoju (przy takim litrażu temperatura szybko poleci)
a my w naszej rafie nie mieliśmy grzałki i temperatura utrzymywała się na poziomie 27 st. Moim zdaniem wiele zależy jaki sprzęt będzie w akwarium. U nas zapewne grzał reefpack.
robin31
Posty: 51
Rejestracja: 01 sty 2011, 20:35
Imię: Robert
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Płeć:

Post autor: robin31 »

Chyba zdecyduje się na kostkę 30x30x30 ,może podpowiecie gdzie można tanio taką nabyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”