Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kostka 30l - ułożenie skały?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Piotrze, jeśli chcesz oglądać akwarium tylko od przodu a resztę ma pokryć glon wapienny - ułożenie skały ok. Jednak jak wyżej wspomnieli koledzy i koleżanki - ciasno będzie jak korale dojdą
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Że ciasno, to już zauważyłem bo pokrywa teraz szyby brunatny glon i widzę że nie doczyszczę nawet przodu do samego dołu, i boków na dole też nie. Zależy mi na przodzie i połowie prawej strony. Z lewej będą tylko oglądać goście więc mi bardzo nie zależy.

Trzy skały, które teraz leżą z przodu ( i są brunatne) mogę śmiało wywalić, ale... to właśnie one są żywe i coś na nich rośnie.

Cała reszta jest z suchej skały i oprócz tła jest tam tylko jeden cały kawałek z doklejoną gorą zasłaniającą pompę. (jednak jak trzeba i bardzo to zalecacie to młotek da się uruchomić i zrobić z dużego mały).

Tak naprawdę to ciężko ocenić na podstawie mich zdjęć wątpliwej jakości ile tam jest dziur i jakich dużych między skałami. Może porwę na spotkaniu kogoś na pół godziny i ocenimy na miejscu co warto przerobić ?

ps. czy trzeba już zrobić podmianę wody? jak tak to jak dużą?
ps.2 dalej proszę o wodę z Waszych podmianek
ps3. dalej myślę gdzie tanio zdobyć porządny piasek morski (mam elegancki kwarcowy, taki jaki używa się do oczyszczania wody, więc o określonej i jednej granulacji)
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Zrobiłem oświetlenie, od tyłu dałem białą a od przodu niebieską. W końcu skałę widać

Obrazek
Obrazek


ps. dalej proszę o odpowiedzi na pytani poprzednie, chyba że mam założyć nowy wątek z tymi pytaniami

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 16:56 przez cyklista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ad.1
rób podmiany 1 w tygodniu po 10%
ad.2
wody chwilowo brak, będę robił podmiankę prawdopodobnie końcem przyszłego tygodnia
nie zmienia to faktu, że możesz spokojnie robić podmianki na świeżej wodzie
ad.3
kup sobie piasek argonitowy, najlepiej żywy (może ktoś na NR sprzedaje używany)
cyklista pisze:Trzy skały, które teraz leżą z przodu ( i są brunatne) mogę śmiało wywalić, ale... to właśnie one są żywe i coś na nich rośnie.
z tego co widać to rosną same glony :/ - coś słabej jakości kupiłeś tą żywą skałę
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

0,5 kg żywej było ode mnie Artur - wierz mi, że jedne z lepszych kawałków jakie miałem w sumpie ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

glon to normalna sprawa, kilogram był ze świeżego baniaka
a pol kilo porządne, glonu na nim nie ma

wodę podmiankową chciałem żeby całość wymienić, a normalne że podmiany po 3 l co tydzień będę robił z nowej solanki

pora pewnie się przymierzać do założenia wątku w galerii, ale czekam aż chociaż brunatne zniknie i pojawi się jakiś koral (najbardziej podobają mi się zoa..), jakieś ze 3 grzybki na tej zaglonionej skale występują
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

cherry_ukasz, to biorąc pod uwagę, że skała z sumpa to strasznie szybko się rozprzestrzeniło dziadostwo
może faktycznie warto byłoby zrobić podmiankę całej wody na używaną
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

a może też za dużo światła?

36 W to nie mało na 30 litrów

biała się świeci 12 godzin a niebieska w sumie cały czas, bo się nikomu nie chce wyłączać na noc :0

jak nie zapomnę to kiedyś zakupie automat (bo sam chyba diy nie zrobię - mam jakieś stare elektroniczne ale coś nie działały)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

witki po prostu opadają :|
cyklista, to co robisz to jakaś jedna wielka farsa, już mi się po prostu pisać nie chce

aktynika świeci się na okrągło, bo brak 14 zł na programator
po jaką cholerę ty to akwarium zakładasz

i po co zamieszczasz ogłoszenie, że przyjmiesz korale - przecież koralowce to nic innego jak zwierzęta - i myślisz, że dostaniesz od kogoś zwierzaka na zamęczenie.

Proponuję z takim podejściem kupić sobie plastikowe koralowce - one mają wymaganie odnośnie warunków takie, jakie na pewno będziesz mógł im zapewnić
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Zjechałeś mnie jak burą sukę, ale pewnie masz rację. :x
pewnie ze 14 zł to nie problem, problem to jego kupienie (ale zaraz przerobię bo mam lutownicę pod ręką kable na jeden włącznik żeby nie było problemu z wyłączaniem)

Doradź jednak czym teraz na glony lepiej zadziałać, jak będą działać po równo, czy zostawić same białe czy same niebieskie.
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Mi Artur___, doradził żebym kupił ślimaki turbo kupiłem dwa i robią robotę ale muszę jeszcze dwa kupić u ciebie dwa powinny wystarczyć od tego bym zaczął na twoim miejscu
piotr77

Post autor: piotr77 »

Piotrze zabierasz się do tego od du** strony po prostu , a szkoda :(
Za darmo to nawet w pysk nie dostaniesz ,kup wszystko co trzeba a potem zakładaj solniczkę
Posłuchaj Artura ,bo brniesz w zaparte i koniecznie za darmo chcesz postawić baniak :evil:
Brak slow i ręce opadają
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Koledzy,
Rozumiem, że czasem trzeba napisać dosadnie, bez ogródek i pardonów, ale starajmy się nie używać słów wulgarnych i oceniać z kulturą.

A teraz po słowach wstępu niestety muszę się zgodzić z Arturem i Piotrem - korale to nie roślinki, tylko zwierzęta, które potrzebują tyle samo jak nie więcej uwagi jak ryby. Stąd wprowadzanie zwierzaków do niestabilnego ekosystemu i do zbiornika, w którym system oświetlenia i filtracji jest nie do końca dopracowany jest zdeka nierozważne. Lepiej doczytać dobrze na temat światła i szkodliwości nadmiernego oświetlania zbiornika, złego jego doboru niż męczyć zwierzaki...

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Tylko gdzie sensownie poczytać? Na razie trafiam na: 12 godzin niebieskie a 10 białe, korale muszą mieć wysokoenergetyczne bo takie mają na swojej głębokości, 1w/l powinno być dobrze.Dalej to już same gdybania i tyle opinii ile użytkowników, każdy ma inne proporcje i uważa że tak jak u niego najlepiej się korale wybarwiają, lub rosną.

Nie ma ładnego opisu widm porównanych z rodzajami korali itd.. jak to jest przy roślinnych. Zależności glonów od światła (oprócz generalnego zmniejszania świecenia przy glonach)


Zresztą pogadamy dogłębnie o tym na spotkaniu, przynajmniej mam taką nadzieję, :całuski:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”