Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

start solniczki pytanie od nowego

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
pio171
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2010, 11:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: kentaki
Płeć:

start solniczki pytanie od nowego

Post autor: pio171 »

witam mam pytanie odnosnie soli kenta na start w sklepach zoo bardzo polecaja ta sol mam zamiar zalozyc 30l z powodu braku miejsca wiem ze ciezko bedzie utrzymac parametry jestem poczatkujacy w akwarystyce slono wodne zamierzam kupic zywa skale w iguanie 3kg mam oswietlenie aquael do morskiego
drrugie pytanie czy moge zastosowac filtr kubelkowy bez wlakadu do zrobienia rotacji w akwa
trzecie czy na skale kupionej wyrosnie cos czy trzeba kupic korale
jak wybrac zywa skale czym sie kierowac czy ktosmoze mi pomoc w zakladaniu
czy ma ktos sprzedac oddac wode zdzialajace zbiornika moze ktos ma do sprzedania zywa skale napisalem zapytanie na gielgie i niema odzewu wiec pytam tutaj bardzo dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

pio171 pisze:drrugie pytanie czy moge zastosowac filtr kubelkowy bez wlakadu do zrobienia rotacji w akwa
Czarno to widzę. Falowniki możesz ustawić w taki sposób, aby przepływ wody był w każdym miejscu wystarczający. Gdyby to było wyjście- na pewno widziałabym takie zastosowania.
Dlaczego chcesz zastosować takie rozwiązanie?
pio171 pisze:trzecie czy na skale kupionej wyrosnie cos czy trzeba kupic korale
Może i coś wyrośnie z czasem, ale nie spodziewaj się, że obejdziesz się bez zakupu korali. No- chyba, że chcesz na skałę patrzeć ;)
pio171 pisze:jak wybrac zywa skale czym sie kierowac
Najlepsza jest porowata, z dużą ilością zakamarków
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 21:34 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
pio171
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2010, 11:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: kentaki
Płeć:

Post autor: pio171 »

to tak jesli chodz i kubelek to czytalem taki temat na forum i opinie byly pozytywnie w sklepach zoo tez sie tak wypawiadali a poza tym zwiekszam pojemnosc zbiornika o pare litrow poza tym posiadam kubel z mojego awka roslinnego ktory stoi bezczynnie i ma duzy przemial
jesli chodzi o skale bylem ciekawy czy moze cos z tego wyrosnac wiem ze trzeba duzo czasu na to
co myslisz o soli kenta
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Sama niedawno zaczęłam używać i widzę pozytywne efekty jej stosowania.
pio171
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2010, 11:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: kentaki
Płeć:

Post autor: pio171 »

aha to znaczy ze powinna byc ok na start wieszmze kto by mial wode z podmiany na start ??

[ Dodano: 2012-10-22, 22:49 ]
co myslisz na temam tego kubla czy to ma sens czy zainwestowac w cos innego
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

jeżeli chodzi o sól, to na początek proponuję coś uboższego, na kencie możesz mieć spory wysyp glonów

co do kubełka, to sens będzie miało jego zastosowanie wtedy jak będzie w nim pokruszona żywa skała, ewentualnie grys koralowy - lepszym rozwiązaniem była by kaskada, w której mógłbyś zainstalować mini odpieniacz lub umieszczać absorbery. Do cyrkulacji w 30l wystarczy koralia nano 900l

korale do kupienia - to co wyrośnie ze skały nie stworzy aranżacji


wodą mogę poratować (15 litrów) podmiankę będę robił za jakiś tydzień - pisz na pw
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Dżoena, Artur - ja Was podziwiam. Pierwsze, co gościu powinien dostać, to zjebkę. Pisze w stylu "strumień świadomości", zero kropek, przecinków, początków zdań, błędów ortograficznych od cholery, w rezultacie trzeba się przedzierać przez te jego wywody. Nie miałbym cierpliwości.
Ale i zły jestem, bo odpowiadacie :) - a facet się nauczy, że takie byle co i byle jak jest akceptowalne.

To może dorzucę swoje trzy grosze w stylu z epoki ;-):

tak jak artyr nbapisał sol kenta na poczatek jest troche za bgata polecam instant ocean jest tania i raczej nie spowpoduje wysypu glonów poza tym na starcie nie potrzeba ci zadnej soli bogatej w magnez, wapn czy inne rzeczy kubelek na start moze byc, sam używam w sieci sa glosy ze to siedlikso bakterii i nalezy go czyscic cio kilka dni u mnie czyszczony jest raz na pare miesiecy nie wiem czy to sobrze czy zle bo moj zbiornik jest jeszcze mlody ale zobaczymy generealnie czyscic to mi sie go nie cche dopoki woda wyplywa to niech sie kreci ale tak jak dzoena napisala jakas dodatkowa cyrkulacja musi byc na samym kubelku nie zajedziesz jakis cyrkulator moze byc koralia nano sa tez tanie chinskie cyrkulatory ale beda za mocne na to 30 litrow z korali na poczatek kup jakies miekkie sarkopyton ksenia grzybki
ludzie coraz czescie startuja teraz baniaki na suchej skale koralowej plusem tego jest fakt ze nie wyjdzie z nich nic niepozadanego jak byropsis majano czy aiptazja minus jest taki ze nie masz bakterii na starcie generalnie poczytaj sobie o metodzie berlinskiej taka teraz sie na ogol stosuje duzo informacji jest na nanoreefpl milego czytania milego dnia
Ostatnio zmieniony 23 paź 2012, 9:30 przez Zenonzlasu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

:P
piotr77

Post autor: piotr77 »

Zenonzlasu :brawo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”