Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

pomoc w stworzeniu morszczaka

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

pomoc w stworzeniu morszczaka

Post autor: sky »

ostatnimi czasy naszło mnie na morszczyzne, ale jak to student z kasą nie jest za wesoło, dlatego prosiłbym o pomoc w złożeniu jakiegoś taniego zestawu (najprostszy jaki jest tylko możliwy)
Narazie mam akwarium (pozostałość po starym słodkowodnym) ok 60l z pokrywą i grzałke 100 wat.
Niemam pojęcia jaki do tego filtr włożyć (może coś ala aqua shut n500? tylko co wtedy z pokrywą?)
pewnie też trzeba jakąś pompe cyrkulacyjną, ale nie wiem jaką.

Nie wiem co więcej potrzeba, nie wiem też jak to jest z wodą do takiego akwarium, czy trzeba lać RO + sól, czy wystarczy kranówa + sól ??

prosze o zrozumienie i pomoc ;]

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu- Dżoena
Ostatnio zmieniony 27 lis 2012, 20:09 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

sky, przede wszystkim najpierw zanim cokolwiek zaczniesz zakładać to poczytaj i dowiedz się podstaw na temat morszczyzny.
Potem określ sobie co chcesz mieć docelowo w szkiełku, dowiedz się o wymaganiach zwierzaków, które chcesz trzymać i wtedy działaj (pytaj i zakładaj akwarium).

Informacji na temat morszczyzny na naszym forum jest dostatek. ;)
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

ja chce głownie pare błazenków
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Poczytaj najpierw może na forum, bo wydaje mi się, że chciałbyś mieć, ale nie bardzo Ci się chce poszukać i poczytać na ten temat (najlepiej, jak ktoś poprowadzi za rączkę?). Większość z tych pytań, które zadałeś są podstawowe i odpowiedź na nie niejednokrotnie przetacza się w wielu tematach (m.in. tych które podał kol. Damian23111). :/
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

Nie do końca mi się nie chce, tylko poprostu tam jest mnóstwo stron, a nie ma odpowiedzi na wszystkie moje pytania, albo ja nie potrafię zrozumieć tego
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

To najpierw powinno Ci zachciec. Chcac miec blazenki trzeba miec chec poczytac. 1 mozna juz trzymac w niewielkim akwarium 50l. :)
carpe diem ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”