Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Eksmisja kraba z muszli

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Eksmisja kraba z muszli

Post autor: cyklista »

Czy jest jakiś sposób na wywalenie kraba z jego muszli?

Włożyłem do akwarium ozdobną dużą muszlę z licznymi wypustami i krab chytrus złakomił się na apartament zamiast m1. Efekty tego są wiadome, demoluje mi cały wystrój wnętrza.

Wrzuciłem dodatkowo oprócz jego starej muszli, dwie większe inne. Przykryłem gada wielkimi skałami, ale dziad zawsze potrafi się wygrzebać przez noc i poprzestawiać skały 10x większe od niego. Może jakbym tą muszle przykleił do skały to by jej dopiero nie ruszył i poszukała innej.

Teraz próbuje nowego pomysłu - zawiesiłem go na nitce nad piaskiem żeby nie miał za co się złapać i podstawiłem wszystkie inne muszle - zobaczymy czy zmieni lokal.


Jak macie inne pomysły to śmiało piszcie
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Szczerze wątpię czy siłą go z muszli wyciągniesz to tylko jego wola kiedy ja opuści :-/
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

cyklista, po przeczytaniu Twojego posta, jedyne co mi przyszło do głowy to żebyś się sam spróbował powiesić za ... na nitce :/

krab jak nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z drugą muszlą, do której miałby się przeprowadzić, to raczej obecnej nie opuści
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Dlatego właśnie ma kontakt z innymi muszlami bo wisi nad samym piaskiem z muszlami dookoła. Zdjęc ia poglądowego nie mam czym zrobić. Na razie inne muszle chwyta, podnosi, obraca ale nie przechodzi, może w nocy się skusi.


ps. dlaczego każesz mi się wieszać za...., nie robię mu na razie nic złego, gdybym próbował np. łapać go za szczypce i wyciągać siłą, albo przypiekać muszle żeby z niej wyskoczył to bym rozumiał twoje wzburzenie
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

cyklista pisze:ps. dlaczego każesz mi się wieszać za...., nie robię mu na razie nic złego, gdybym próbował np. łapać go za szczypce i wyciągać siłą, albo przypiekać muszle żeby z niej wyskoczył to bym rozumiał twoje wzburzenie
ano dlatego, że nie jest to naturalna pozycja dla tego skorupiaka
to trochę tak, jakby powiesić psa na pasach tuż nad ziemią, bo wtedy ładniej liniej 8-)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Artur___ pisze:cyklista, po przeczytaniu Twojego posta, jedyne co mi przyszło do głowy to żebyś się sam spróbował powiesić za ... na nitce
sory ale też mi to przyszło do głowy :podwójnie widzę:
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Artur___ pisze:
cyklista pisze:ps. dlaczego każesz mi się wieszać za...., nie robię mu na razie nic złego, gdybym próbował np. łapać go za szczypce i wyciągać siłą, albo przypiekać muszle żeby z niej wyskoczył to bym rozumiał twoje wzburzenie
ano dlatego, że nie jest to naturalna pozycja dla tego skorupiaka
to trochę tak, jakby powiesić psa na pasach tuż nad ziemią, bo wtedy ładniej liniej 8-)


Nie psa tylko budę z psem , tak że bez problemu może sobie wyjść i zamieszkać w innej

[ Dodano: 2013-02-27, 10:43 ]
Dwóch fachowców morskich skrytykowało. Teraz oczekuję na propozycję rozwiązania mojego problemu. Na pewno pomożecie tak samo chętnie i szybko jak krytykujecie.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

cyklista, mi osobiście też wydaje się, że to już podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami. Może sam się przygnieć skałą 10 razy większą od siebie, albo .... ehhh ... brak słów dla ludzkiej bezmyślności. :/

Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie byłoby jakbyś komuś oddał, albo odsprzedał tego kraba. Ty miałbyś "problem z głowy", a krab miałby z głowy swój problem (czytaj osobę wieszającą go na sznurku). :/

Na drugi raz masz nauczkę, żeby najpierw myśleć, a później robić.
Te kraby zawsze szukają sobie większych muszli, a jak właściciel nie potrafi myśleć to tak się to kończy.

Mój apel - przestań męczyć biednego kraba i sam się zastanów, czy to nie była Twoja wina.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

cyklista pisze:Dwóch fachowców morskich skrytykowało
Tu nie trzeba być "fachowcem" żeby dojść do wniosku, że coś nie tak z tymi Twoimi metodami eksmisji zwierzaka.
Tak jak pisał MST to najnormalniej podpada pod znęcanie się nad zwierzętami - i to na forum miłośników zwierząt :evil:
To, że jest to mały p... krabik, a nie słodziutkie nemo nie powinno być przesłanką dla takiego traktowania stworzenia...
Sory za OT
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Moja propozycja jest taka jeżeli ci zmienia aranż morszczaka sprzedaj go to według mnie jaki i pewnie innych jest najlepsze wyjście
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

A ostrzegałem, że demoluje akwarium i przestawia szczepki zanim Ci go sprzedałem.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

cyklista pisze:Teraz oczekuję na propozycję rozwiązania mojego problemu.
daj krabowi dostęp do kilku mniejszych muszli, często bywa tak, że po przeprowadzce do większej muszli, krab pochodzi w niej kilka dni i wtedy wraca do starej.

Jak będzie Ci przewracał korale, to je przyklej do skały
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

jogi_18 pisze:A ostrzegałem, że demoluje akwarium i przestawia szczepki zanim Ci go sprzedałem.
Z przestawianiem nie było problemu - jak był w muszli od ciebie gładkiej. Teraz to już nie przestawianie a rozdzieranie i rozrywanie kolcami muszli.

Dostanie w takim razie eksmisje do sumpa i będzie czekał na chętnego do kupna lub jego chęć na przeprowadzkę,

Temat można w takim razie zamknąć

[ Dodano: 2013-02-27, 12:14 ]
gieniorek pisze:To, że jest to mały p... krabik, a nie słodziutkie nemo nie powinno być przesłanką dla takiego traktowania stworzenia...
Sory za OT
Według polskiego prawa i wyroku sądowego ( o którym było niedawno głośno) nawet trucie ryb domestosem nie jest znęcaniem się nad nimi (bo to według sądu zwierzęta o małym czuciu i nie odczuwają swojego bólu).

Też sory za OT ale tak mi się przypomniało o tej sprawie. :(
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Wrzuć go do sumpa i daj mu tam dużo gładkich muszli do wyboru to pewnie z czasem zmieni lokum i będzie mógł wrócić do akwarium :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”