Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

problem z no3 i glonami

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

lenio, przede wszystkim- spokojnie. To dopiero miesiąc od założenia akwarium. Popatrz w mój temat i moje początki.
za długo świecisz- jeżeli żadnych korali nie masz- glonom się to bardzo podoba w świeżym zbiorniku.
lenio pisze:tak radzili w sklepie
W sklepach czasami dziwne różności radzą- komentować tego nie będę.
Pompy obiegowej przeważnie się nie liczy. ja mam z takiej pompy przy 128 l w obiegu 2500 litrów/h a i tak 2 falowniki chodzą na okrągło. sama pompa to za mało.
Skała była z jakiego źródła kupowana? Żywa czy martwa?
lenio
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:19
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin
Akwarium: 130
Płeć:

Post autor: lenio »

skała była kupowana w sklepie żywa i podobno była już odgazowana i już dłuższy czas u nich leżała falownik też mam radzisz by dołożyć jeszcze jeden? a co z tym no3 bo to mnie nurtuje a glony same znikną? oraz 12 kg żywego piachu jest już wsypane

[ Dodano: 2014-02-15, 16:24 ]
ilie radzisz by świecić
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

12kg na akwarium 130 litrów? A przekopuje go coś? Taka gruba warstwa sprzyja powstawaniu stref beztlenowych...

Czasem jakość żywej skały jest daleka od oczekiwanych, ale to temat rzeka.

Leszku, przede wszystkim piszesz mało składnie, brak jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych - ciężko się to czyta i tym bardziej ciężko coś doradzić :/ Tak na prawdę nie znamy dokładnych parametrów zbiornika, jaki tam sprzęt chodzi itp. Dżoena zadała Ci to pytanie i ładnie poprowadziła - ale brak właśnie składnej odpowiedzi na jej pytanie.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
lenio
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:19
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin
Akwarium: 130
Płeć:

?

Post autor: lenio »

oświetlenie 4x39w
odpieniacz na kostkę lipową
falownik coralia3
pompa obiegowa 1200l/h
taki sprzęt mam
po4-0
no3-25


co można jeszcze dołożyć by wszystko chodziło jak należy może jeszcze jeden falownik? a tyle piachy mi w sklepie doradzili

[ Dodano: 2014-02-16, 12:39 ]
jako bardziej doświadczony co byś mógł poradzić?
mam też jakiś mech na skale i coś na piachu jakiś brązowy nalot
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Brązowy nalot na piachu to prawdopodobnie okrzemki. Albo przechodzą Ci przez filtr RO, albo gdzieś coś innego dostarcza krzemiany do akwarium. Adsorber do panela i będzie ok.

Jeżeli PO4 jest 0 a NO3 25 to zostają podmiany albo znów adsorber. Inne metody odpadaja przez zerowe PO4 (chociaż jakoś nie do końca chce mi się wierzyć, że w świeżym baniaku i przy glonach na skałach masz PO4=0 - ale jest to możliwe)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
lenio
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:19
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin
Akwarium: 130
Płeć:

Post autor: lenio »

możesz jakieś polecić absorbenty na te okrzemki
oraz jakiś na ''no3''

[ Dodano: 2014-02-16, 23:30 ]
czy te okrzemki mam jakoś zebrać z piachu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”