Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

morszczyna biotop

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

morszczyna biotop

Post autor: dvd »

Cześć wszystkim
Od jakiegoś czasu strasznie nachodzi mnie na założenie akwarium morskiego, konkretny biotop Irlandia.

Aktualnie zamieszkuje ten kraj, nawet niedaleko morza często bywając na plaży podczas odpływów spaceruje po skałach, w niektórych miejscach w zagłębieniach pozostaje woda z uwięzionymi zwierzętami jak np. krewetki, kraby, ryby nie wspominając o dużej ilości uchwiałach i roślinności.

Podczas przypływów można natknąć się na rozgwiazdy, meduzy.

Co myślicie o takiej solniczce? Uprzedzam że część tych zwierząt może zginąć z braku wody.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Obczaj sobie kanał tramadolihydrochlor na youtube ;) Gość tam prowadzi akwarium morskie o jakim mówisz.
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

Dzięki, podglądałem i nawet fajnie wyglada moze i ja spróbuje

Do tej pory spotkałem multum krewetek, krabów, ślimaków, rybek, glonów, algi no i uchowały końskie, które prezentują soe bosko.
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

Witam

Aby nie być gołosłownym jakieś prace są poczynione i w chwili obecnej i stara się uzyskać informacje jak takie coś będzie funkcjonować i czym to karmić bo mieć takie akwarium na parę dni nie ma sensu.

Niedługo będę na kolejnych plażach i porobię inne zdjęcia, może uda się zrobić lepsze. Na tych zdjęciach widać również ślimaczki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Fajny pomysł. Jak byś miał dostęp do wody to podmiany bedziesz robił najlepsze na świecie. Problem może być z temperaturą chyba.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Jak mieszkałem w irl to miałem solniczkę z tego co udało mi się nazbierać na brzegu. Mieszkałem 5 min. od morza, więc nie było problemów z podmiankami. Frajda wielka, akwa stało w szopie na podwórku przydomowym więc nie było problemów z temp. Zawsze marzyła mi się solniczka z biotopem naszego Bałtyku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”