Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Suchy piasek, wybór gradacji.

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 50

Suchy piasek, wybór gradacji.

Post autor: bodek »

Witam

Kompletuję wyposażenie do nowego akwarium morskiego i teraz stoję przed wyborem piasku.

Raczej zdecyduję się na aragonit, zastanawia mnie gradacja, bowiem kiedyś chciałbym mieć babkę kopiącą. Myślałem o pomieszaniu 0.5-1.2mm z 1-2mm. Jakieś sugestie?

Planowane akwarium to kostka 125l na kaskadzie Tidal 110 + sucha skała.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Hm specem nie jestem a raczej uczniem :)
Ja zastosowałem Natures Ocean Live Natural bo polecali i większość takie wkłada to nie chciałem kombinować.

Na moje oko a całe życie mam słodkie akwaria i przyzwyczajone oko do podłoży aktywnych , żwirków, itd. to to jest drobne dla mnie drobne jak mąka i sam byłem zdziwiony :)
Na początku ruszenie ręką, energiczny ruch ryby i w toni ciągle był piasek, natomiast teraz jest nadal sypki ale jak by bardziej zbity i już ryby go nie podnoszą tak łatwo.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: bodek »

Dzięki za odpowiedź,
ja tez go brałem pod uwagę, ale koniec końców zdecydowałem się na suchy piach. Ten dokładnie: BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND. Aczkolwiek jeszcze nie zamówiłem, mam go dopiero w koszyku;)

Trochę liczę, że jak dojdzie juz do zalewania to ktoś poratuje mnie wodą z podmiany i garstką syfku z piasku :)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Jak postępy ?
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: bodek »

hehe, akwarystyka uczy cierpliwości, a jeszcze bardziej zakupy u Chińczyka;)
Jako, że robię lampę DIY to zamówiłem diody na ali, aktualnie czekam na ostatnia paczkę, leci juz 60 dni...
Tak, czy tak planowałem pierwsze zalanie, najlepiej obcą wodą, po świętach i pewnie tak sie stanie. Jak juz złożę lampę, pokleję skałę (oo, jeszcze kupić cx5) to się pochwale zapewne:)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

bodek pisze:hehe, akwarystyka uczy cierpliwości, a jeszcze bardziej zakupy u Chińczyka;)
Hahaha. 10/10

Też czekam na foty. :)
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: bodek »

Dobra, coś tam poskładałem i powoli zmierzam do pierwszego zalania. Staruję na suchej skale i suchym piasku. Pewnie postaram się zdobyć wodę, z podmiany z działającego akwarium + garstkę syfku na rozruch biologii.

Lampę już poskładałem, chciałem dorobić do niej stelaż z grubej pleksi, ale okazuje się, ze mój znajomy z pracy ma dłuższe terminy oczekiwania niż przesyłki z ali. xD Jakoś inaczej sobie poradzę. Może założę temat o powstawaniu mojego małego morszczuka w nowym wątku..:)

Obrazek
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

bodek, no no spoko, teraz to już ruszy z kopyta, zakładaj śmiało nowy temat z twoim morskim, będziemy obserwować.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Skałka ciekawie się zapowiada, tylko pamiętaj o cyrkulacji, żeby się syfek nie zbierał pod skałką, bo będzie glonarium. ;)
Powodzenia
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: bodek »

dawo, MST :-)

Juz mam kupiony jeden cyrkulator, zobaczę jak się sprawa będzie miała, jakby był za słaby dołożę drugi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”