Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Przygotowanie szkla

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Przygotowanie szkla

Post autor: k0k0z »

Orientujecie sie czy trzeba przygotowywac jakos specjalnie szklo pod morszczaka, zwlaszcza po wczesniejszym uzytkowaniu jako slodkowodnym?

Niedlugo start z kostka 40x40x40 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Ja tam specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że nic nie trzeba robić. Wystarczy go tylko tylko umyć z syfu. Jedynie co trzeba przygotować to wodę, ale o tym to na pewno wiesz :)
Markiz

Post autor: Markiz »

Też mi się wydaje że jakiś cudów nie trzeba prócz porządnego sprzątania :)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Przede wszystkim nie myć akwarium żadną chemią. Jeżeli chcesz odkamienić np kwaskiem cytrynowym to później dobrze wypłucz akwarium

P.S
Odpal 60x40x40 bo przy kostce to zostają Ci tylko kompakty a na kompakty sa takie srednie do morszczaków
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Za pozno: odpalam kostke i mam juz kompakty 2x24 Am 10000k + 24w Aktynika, pokrywa bedzie zrobiona dzis / jutro, DIY z Cynkowanej blachy wiec pokaze w dziale DYI.

W przeciagu roku mam zamiar odpalic 120x60x60 wiec tam bedzie co pokazac. Kostka to powiedzmy poligon doswiadczalny, no i fajnie bedzie wrzucic jakies zycie do duzego jak powstanie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”