Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Upadajaca morszczyzna w Rzeszowie?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

comatose pisze:wlej pan 10 różnych preparatów do akwa to będzie hulać"
Nie zdziwiłam się czytając to. Zanim wytłumaczyliby wszystkie procesy to ludzie by się zanudzili, a tu chodzi przecież o sprzedaż!
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Tak też myślałem że będzie to wyglądać nacisk na preparaty bardziej :/
comatose pisze:bez jakiegokolwiek zrozumienia procesów w nim panujących i praw jakie takim zbiornikiem rządzą.
Wiadomo to nauka nie na 2 godziny w galerii lecz podstawy jakieś się powinny pojawić.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
kiciflo
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2011, 11:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polańczyk
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kiciflo »

comatose pisze:Byłem na tym pokazie i dochodzę do wniosku, ze to była jednak strata czasu, bardziej reklama różnych preparatów i ich stosowania. Może się nie znam, ale zielony całkiem do konca w tej materii nie jestem bo od dość dawna o tym czytam. Ale to było bardziej na zasadzie "wlej pan 10 różnych preparatów do akwa to będzie hulać" bez jakiegokolwiek zrozumienia procesów w nim panujących i praw jakie takim zbiornikiem rządzą.
Każdy kto został do końca dostał krótki poradnik gdzie jest wszystko zawarte (jak zacząć, jak dbać co jest potrzebne itd..) Poza tym nie spotkałem się jeszcze z jakąś zorganizowaną akcją związaną z oswajaniem ludzi z morszczyzną :).
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

czytam i myśle, że jak ludzi trzeb oswoić z morszczyzną to mogę zrobić u siebie przy baniaku krótką prelekcję nt. solniczek. Na siebie biorę techniczny wątek temat chemii i życia zostawiam innym : chocby Cherremu i Arturowi - o Grzechu nie zapominając (kogo pominąłem przepraszam). Kratka browara na wejscie ;) i sympozjum 3 godzinne zrobimy jak znalazł. Zaręczam, że każdy podstawy :podwójnie widzę: zaliczy, a czy będą związane z solniczką to who knows ??
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

gieniorek pisze:Zaręczam, że każdy podstawy :podwójnie widzę: zaliczy
tylko czy je zapamięta? :lol:
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

jak ktoś zaliczy... podstawę - czytaj glebę - to na pewno zapamięta ;)
Awatar użytkownika
kiciflo
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2011, 11:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polańczyk
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kiciflo »

Co do wcześniejszych postów o ceny ryb itd.
Nie jest tragicznie :) Uważnie patrzcie i pytajcie :) Można znaleźć niezłe sztuki w niezłych cenach :D
A co do korali to dopytujcie się czy jest możliwość zakupu szczepki bądź mniejszego kawałka.
A i jeśli macie upatrzonego zwierzaka to zamówcie sobie w sklepie (jeżeli cena będzie wam odpowiadała),
W ciągu 2 tygodni zwierzak będzie gotowy do odbioru :) A w razie gdyby ryba czy inny potworek wyglądała na jakąś chorą czy jeszcze nie będącą po kwarantannie można zaczekać, co by pociecha nie padła u nas i nie iść w niepotrzebne koszta :)
Tak więc sklep na miejscu a internet to 2 różne bajki :)
Osobiście kota w worku nie lubię kupować, tylko ryby zdrowe i silne :)
:mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

kiciflo pisze:zamówcie sobie w sklepie (jeżeli cena będzie wam odpowiadała),
W ciągu 2 tygodni zwierzak będzie gotowy do odbioru
kiciflo, czy możesz polecić taki sklep? Bo w Rzeszowie samicę mandaryna próbuję zamówić już kilka dobrych miesięcy i jakoś nikt się nie kwapi, żeby w bliżej określonym terminie rybkę ściągnąć ...
Awatar użytkownika
kiciflo
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2011, 11:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polańczyk
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kiciflo »

Co chodzi o mandaryny to ogólnie jest z nimi ciężko.
Picturatus nie ma problemu, natomiast z spledidusami jest gorzej bo jest straszny popyt na nie.
Sam już kilkukrotnie zamawiałem i była z nim masakra,(z innymi rybami nie było problemu). W millenium ma być dostawa w przyszłym tygodniu. Była mowa o 2 parach spledidusów.
Tak więc myślę że 15/17 maja będzie ciekawy bo też mają dużo szczepek sprowadzić.
A co do cen u nich to też są niezłe (Millenium) bo w 3 świecie jest tragedia.
Poprosiłem o szczepkę clavulari po 6 dniach miałem szczepkę do odbioru.
Dałem za nią 20zł zdrowa mocna pięknie u mnie rośnie.
W wolnej chwili wrzucę fotki bo nie miałem jeszcze czasu spędzić tutaj dłuższej chwili.
Jak będę miał namiary na ciekawe zwierzaki w normalnych cenach dam znać :D
Pozdrawiam wszystkich zasolonych :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

W Millenium jestem kilka razy w tygodniu- często do tego sklepu zaglądam. To prawda, że ceny szczepek mają atrakcyjne. Rozmawiałam z nimi na temat poszukiwanej przeze mnie rybki jakieś 2 miesiące temu. Cena, jaką mi podali za mandaryna przewyższyła dwukrotnie cenę tego, którego teraz mam w akwarium :podwójnie widzę: więc nie dopytywałam się więcej.
Jak będziesz potrzebować miękkich- daj znać, bo niektóre już mi wyłażą z baniaka ;)
Awatar użytkownika
kiciflo
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2011, 11:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polańczyk
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kiciflo »

Za koralki chwilowo podziękuję bo mam komplet :lol: jak bym czegoś szukał to się odezwę :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”