Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria morskie za 200 zł - da się?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

fallownik koralia nano 85zł
żywa skła +/- 90zł
grzałka 20zł
światło +/- 100zł - zależy co masz
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

Joanna pisze:
Steiner pisze:Malawi to nie wypał. :/
Dlaczego?
Aktualnie mam remont pokoju i nie mam gdzie postawić dużego akwarium. Do tego dochodzi to że podobno pyszczaki szybko się rozmnażają a ja nie miałbym co z nimi zrobić (jako kotnik miałem akwarium 60l w planach). Pozatym nie miałbym jak czyścić akwarium i musiałbym kupić filtr bio.

Z oświetleniem będzie problem .Aktualnie mam lampkę z żarówka energooszczędną. Może ma ktoś pokrywę do 35l (wymiary podam potem bo narazie jestem w szkole :) )?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

2-3 żarówki led powinny załatwić sprawę
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

gieniorek pisze:2-3 żarówki led powinny załatwić sprawę

Chodzi o coś takiego?
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Tak jak ci pisali chłopaki to do 200 zeta nie wyrobisz z solidną solniczką. Z własnych wydatków to 100 litrów pochłonęło mi ponad 1000 zeta, przy używkach myślę że wyrobisz w 400 zeta. Ale wydatki w porównaniu z frajdą z obserwacji z pojawianiem się życia czy postępami w rozwoju akwa nie można porównać. Ja swoją setkę buduje 4 miesiąc i jestem coraz bardziej zakochany w soli :d
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

Steiner pisze:Aktualnie mam remont pokoju i nie mam gdzie postawić dużego akwarium. Do tego dochodzi to że podobno pyszczaki szybko się rozmnażają a ja nie miałbym co z nimi zrobić (jako kotnik miałem akwarium 60l w planach). Pozatym nie miałbym jak czyścić akwarium i musiałbym kupić filtr bio.
Każde akwarium trzeba czyścić, czy to morszczak, roślinniak, czy biotop. Filtr bio jest częścią składową wydajnej filtracji w każdym gatunku akwariów, nie tylko w morszczaku, czy malawi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

Cichy pisze: Każde akwarium trzeba czyścić, czy to morszczak, roślinniak, czy biotop. Filtr bio jest częścią składową wydajnej filtracji w każdym gatunku akwariów, nie tylko w morszczaku, czy malawi.
Nie zgodzę się z Tobą, że każde akwarium trzeba czyścić, bo to jest mit - nie każde trzeba - ja swoich nie czyszczę praktycznie wcale i jest całkiem ok.
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Alai pisze:ja swoich nie czyszczę praktycznie wcale i jest całkiem ok.

Ej, no Paweł .Ani pyłu z szyb?Ani żadnego starego listka?Ani płukania filtra wew.?
pawel
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

w morskim bez czyszczenia daleko się nie zajedzie. Zielony goln na szybach, glony wapienne itd. Po paru miesiącach bez czyścika do szyb, akwarium możnaby oglądać chyba tylko od góry ;)
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

pawelwilkon pisze:
Alai pisze:ja swoich nie czyszczę praktycznie wcale i jest całkiem ok.

Ej, no Paweł .Ani pyłu z szyb?Ani żadnego starego listka?Ani płukania filtra wew.?
Nie miewam pyłku na szybach, w biotopowych liści brak (zostają zjedzone), nie używam filtrów wew a jedynie cyrkulatory.

Obalajmy steorotypy a nie je powielajmy! To nie prawda, że raz w tygodniu TRZEBA zająć się akwarium - prawdą jest, że akwarium trzeba poznać i poświęcać czas tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Im więcej naszej ingerencji tym baniak jest mniej stabilny, nie zauważyliście tego? Ja zauważyłem i przestałem ingerować gdy nie muszę a zbiorniki robię tak by były praktycznie samowystarczalne - polecam taki sposób, jest dość prosty a jednocześnie nie wymaga praktycznie czasu
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Eqilibrum
Posty: 120
Rejestracja: 15 maja 2010, 9:28
Imię: Eqilibrum
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: solniczka - 360l+40l
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Eqilibrum »

Akwarium morskie jest czyste.. jak jest nowe heheh A opowieści o akwariach bez glonów, można włożyć miedzy bajki.. no chyba ze się ma mikro-nanorafkę z jakims koralem i bez zadnych innych stworzeń :) No albo bez światła :) wtedy faktycznie nic nie rośnie :)

[ Dodano: 2010-12-10, 11:17 ]
No i jeszcze jedno co do wątku głownego.

Niestety za 200zł nie da sie zrobić morskiego akwarium, nawet nanorafki.

A półśrodków w akwarystyce morskiej nie ma. Błędy i oszczędności szybko się mszczą:)
Eqilibrum
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

Dobra chłopaki ceny i tak mnie dobiły... Temat do zamknięcia. Dzięki. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”