Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

sprzet i zycie. Solniczka 100l. koszty?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

A gdybym postawił akwa 60x503oh lub 60x50x35 z panelem bocznym? panel może mieć dowolne rozmiary gdyż komoda jest dość duża. Czy ten pomysł by dal radę? Ma ktoś jakiś plan jak wykonać taki panel boczny? Ile ma mieć przegród i jakiej wielkości powinny być oraz co w każdej powinno się znajdować?
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

zamiast stawiać panel obok akwarium lepiej skleić akwa z wydzielonym panelem w środku
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

No własnie o takie coś mi chodzi z tym żeby akwa bez panelu miało wymiary jakie podałem. Dlatego pytam o wymiary które musiałbym dołożyć do akwarium.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ja mam dołożone na głębokość chyba 12cm - grunt żeby zmieściła się tam ręka i odpieniacz
rzuć okiem tutaj:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

To ja przedstawię taki plan.
Akwarium 75x50x30h ( Czy 30 cm wysokości wystarczy czy może zrobić wyższe lecz węższe?)
w tym wydzielony panel 15x50x30. CZy taki panel w zupełności wystarczy? Ile przegród zrobić? Co w nich umieścić? W akwarium planuje jeżeli sie zmiesci okolo 20kg LR. Jakie odpieniacz polecacie do tego akwarium? i jaka pompe?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Stanowczo odradzam 30 cm wysokości - minimum 40 cm wysokości. Reszta wymiarów ok.

Co do odpieniacza to zależy ile masz kasy. No i przemyśl odpieniacz zanim zrobisz panel, żeby nie był za wąski.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

zbiornik prawdopodobnie bedzie 60x50x40h z panelem ale rozmiary beda znane po wyborze odpieniacza. Oświetlenie bedzie 4x24W T5. Potrzeba jeszcze falownikow, soli, pompy, a skaly planuje coś kolo 20 kg(chyba lepiej wiecej niz mniej?) Mam to do siebie ze lubie sobie wszystko kompletowac ale powoli. Akwarium prawdopodobnie stanie w pazdzierniku 2011 moze wczesniej jak finanse pozwola :lol: Ale konkretnie to prosiłbym o ciekawe linki na temat karmienia zycia w zbiorniku, co musze miec aby mi rosly korale? Wybaczcie za banalne pytania ale czytam rozne fora z akwarystyka morska iogrom informacji mnie powala :? Chciałbym sie dowiedziec co musze czytac? jakie karmy, mrozonki suplementy musiałbym kupic. W zbiorniku planuje LPS i miekkie i ze 2 moze 3 rybki. To tyle narazie. czekam na jakies przydatne linki lub podpowiedzi co konkretnie musze szukac i czytac.


Wybaczcie za brak polskich znakow, nie mam mozliwoscie chwilowo ich uzywania
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

tu znajdziesz co nieco
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=69909#69909

głównym jedzonkiem przynajmniej w przypadku miękkich będzie oczywiście światło i teoretycznie jest ono wystarczającym źródłem pożywienia dla korali,
tylko, że to takie trochę życie na diecie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”