Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dino i inne zarazy

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Dino i inne zarazy

Post autor: k0k0z »

Hej, mam problem , walczę z dino aktualnie i leje AlgeaX, ustąpiło więc ja też odpuściłem lanie i po 3 tygodniach nawrót, teraz nie dość, że roztopiło mi ksenie to sarco się nie rozkładają, pseudogorogronia oblepiona glutem a zoasy się nie otwierają. Dodatkowo siada mi na ścianie tylnej i kominie zielono brązowy glut który strasznie bąbluje i szpeci całe akwa.

Akwa 210l Sump 90 Odpieniek stożek DIY od Sebastka Lampa LED PS 120W (chodzi na jakieś 50%), ostatnio duża podmiana ok 60l w całym obiegu, cyrkulacja 5000 + 3000 zalane 24.12.2010.

PH - 8,0-8.1
PO4 - 0,25 ppm
NO2 - 0 ppm
NO3 - 15 ppm
NH4 <0.25 mg/l
CA - 200 ppm
MG - 1470 ppm
KH- 8,9 dKH
Alk 3.19 meq/l

Dziś mierzone, wszystko Salifert. Poradźcie coś bo czytam czytam a siły już nie mam do tego. Watek zamieszczam tu i na NR z racji, że więcej luda odpowie.

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 17:57 przez k0k0z, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

a może problem leży pośrednio w dużej podmiance ?? u mnie ostatnio po wymianie 100 litrów też pojawił się nalot. Wbrew pozorom duża podmiana nie jest dobra dla systemu. Może jeszcze zmniejsz światło, pompkami przedmuchuj cała skałkę i zmniejsz karmienie.
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

właśnie problem może leżeć w dużych i zbyt częstych podmianach... tak patrząc na parametry to w starym baniaku miałem podobne i dino zaczęło mi ustępować po zmianie soli oraz miesięcznej przerwie w podmianach, a później podmieniałem po około 5 - 10 % objętości co około półtorej tygodnia i po dino nie zostało śladu.
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Zgodze sie z kolegami powyzej co do wielkosci podmianek.Natomiast ja jak walczyłem z cyjano zastosowałem Anti Red firmy Aqua Medic i po 2 dniach bylo po problemie (bez nawrotów) Mogłbys tez sprawdzic czystosc RO no i czy cyrkulacje masz wystarczajaca w zbiorniku.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Odpuściłem podmiany, polewam AlgeaX-em i dało efekty, teraz wyszedł zielony glon ale jego już Zebrasoma skubie wiec sądzę, że jest OK. Niestety podczas kuracji z niewiadomych przyczyn padł mi doktorek :/
Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

doktorek to niestety bardzo wrażliwa rybka, ale przy zebrassomie i dodatkowej chemii w baniaku polecałbym w najbliższym czasie zakup nowego doktora
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Wiem, sam nad tym rozmyślam skąd go wezmę, pasuje mi zrobić wycieczkę do Tarnowa, może tam by były.
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

k0k0z pisze: pasuje mi zrobić wycieczkę do Tarnowa, może tam by były.
Tak owa wycieczka będzie organizowana bo kilku morszczaków z Rzeszowa ma tam interes :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”