Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kłopot z błaznami

Tu piszemy jeśli chcemy uzyskać porady w sprawie np. identyfikacji, rozmnażania, planowania obsady, karmienia, itp...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Kłopot z błaznami

Post autor: Dżoena »

Od jakiegoś czasu miałam 2 błazny, które były terroryzowane przez parasemy. Parasemy wyleciały a do akwarium trafiły 2 kolejne błazenki.
Kłopot polega na tym, że obydwa stare, mniejsze, są przeganiane przez jednego z nowych.
Wiem, że błazny mają to do siebie, że zmieniają płeć- z samca na samicę. W stadzie ryby tolerują tylko jedną samicę i jeżeli kolejna się dostanie do stada- tępią ją.
Na pewno i w moim przypadku tak jest, ale przecież niemożliwe, żeby miała 3 samice a tylko jednego samca. Ja to jest, że jedna nowa atakuje dwie, które wcześniej były w akwarium? zaznaczam, że te, które miałam wcześniej, nie były agresywne wobec siebie.
Dlaczego agresja nowych ryb w stosunku do starych pojawiła się dopiero po kilku dniach a nie od razu?
Bziumek
Posty: 115
Rejestracja: 28 lut 2011, 19:25
Imię: Szymek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Bziumek »

Hmm a próbowałaś tą agresywną oddzielić np. w kotniku?
piotr77

Post autor: piotr77 »

Dżoena, ja bym sprobowal takiego rozwiazania jakie podsowa Szymek ,jak trzy pozostale beda sie tolerowac i nie bedzie walki,to ta agresywna bedziesz chyba musiala sie pozbyc :(
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Z tego co wiem to już dwa mniejsze błazenki pływają w nowych baniaczkach... :mrgreen:
...a przynajmniej jeden nocował dziś na poletku Xenii i ma się dobrze. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby i bezkręgowce morskie”