Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

wargatek sanitarnik- więcej niż 1 szt w akwarium

Tu piszemy jeśli chcemy uzyskać porady w sprawie np. identyfikacji, rozmnażania, planowania obsady, karmienia, itp...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

wargatek sanitarnik- więcej niż 1 szt w akwarium

Post autor: Dżoena »

Czy przy opcji np dwóch sztuk wargatków w akwarium pojemności 130 l jest możliwość, że nie będą się tłukły?
Jeżeli trafię na parkę- pewnie ma to szanse powodzenia, ale jak odróżnić samca od samicy? Czy w ogóle jest różnica?
Ktoś z Was trzymał w akwarium więcej niż 1 sztukę?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 22:51 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Mój dzisiaj po walkach ze skałą dokończył żywota na podłodze salonu:/ :(
A nie było mnie tylko 2 godziny w domu :/
A co do dwóch to czytałem kiedyś że ktoś miał ale w dużym akwarium.
Nie martwiłbym się o relacje miedzy dwoma wargatkami tylko o resztę ryb z racji, że te piękne i szybkie rybki potrafią napastować innych mieszkańców akwarium. Mój przez tydzień męczył żółtka, a jak mu się znudził to czepił się mandaryna i obskubał go z lewej płetwy piersiowej i brzusznej.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 23:50 przez jogi_18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Przeczytałam, że w stadzie- jak zabraknie samca- jedna z samic zmienia płeć. Wiem, że 2 szt to nie stado, ale?
jogi_18 pisze:Nie martwiłbym się o relacje miedzy dwoma wargatkami tylko o resztę ryb z racji, że te piękne i szybkie rybki potrafią napastować innych mieszkańców akwarium
Mój na razie drażni i napastuje tylko kota przez szybę :P
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Zapytałbym na nano-reef tam chyba szybciej uzyskasz odpowiedź:)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Osobiście bym nie ryzykował dwóch sztuk - ciężko odróżnić płeć a w takim litrażu ciężko będzie o zgode :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Stwierdzam po dzisiejszym eksperymencie ( który eksperymentem wcale miał nie być ), że 2 doktorki być nawet w 800 l nie mogą :(
W celach aklimatyzacji nowa sztuka została włożona wraz z workiem do dużego zbiornika. W ciągu kilkunastu sekund wargatek, który był mieszkańcem zbiornika od dawna- zaczął nowego atakować- bardzo agresywnie.
Rybkom nic się nie stało- bo jedna z nich była w worku. Wróciła czym prędzej do swojego poprzedniego właściciela. Żyje i ma się bardzo dobrze. Dlatego- że samotnie jako jedyny przedstawiciel swojego gatunku w akwarium.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby i bezkręgowce morskie”