Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krab VS Ślimak

Tu piszemy jeśli chcemy uzyskać porady w sprawie np. identyfikacji, rozmnażania, planowania obsady, karmienia, itp...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
APAP75
Posty: 125
Rejestracja: 01 cze 2013, 10:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 49

Krab VS Ślimak

Post autor: APAP75 »

Czy można razem trzymać kraby i ślimaki? W sklepie powiedziano mi, że nie, bo krabik może "wyprowadzić" z muszli ślimaka.
Na jednym z forów dowiedziałem się, że zbyt wysoki poziom wapnia nie sprzyja trzymaniu skorupiaków - u mnie jest on na poziomie 520. Są ponoć problemy z wylinką. Co wy na to?
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Zdarza się często iż krabik w poszukiwaniu nowego lokum wytarga ślimaczka z chaty co niestety dla tego drugiego źle się kończy. Odnośnie krabików: Jeżeli nie masz wszystkiego "poprzybijanego na gwoździe" to sobie odpuść,
milenaa001
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2015, 9:37
Imię: milena
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: milenaa001 »

Jesli w sklepie powiedziano ze nie, to ak musi byc..oni najlepiej znaja sie na zwiarzaczkach:) poziom wapnia jest za wysoki.....proponuję mniej karmić i zrobić większą ale powolniejszą podmianę. Żeby krewetki pobudzić do przejścia prawidłowej wylinki można wlewać wodę zimniejszą np wychłodzoną w lodówce. A tak po za tym dodajesz do podmian jakieś bakterie?
<usunięty link spamujący>
Awatar użytkownika
tom.pol
Mecenas
Posty: 217
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Z pierwszego wirażu
Akwarium: seta
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: tom.pol »

milenaa001 pisze:Jesli w sklepie powiedziano ze nie, to ak musi byc..oni najlepiej znaja sie na zwiarzaczkach
Nawet nie wiesz milenaa001 co sprzedawcy w sklepach potrafią zrobić żeby sprzedać coś kolwiek.

Sam byłem świadkiem rozmowy gdzie do akwarystycznego sklepu wchodzi kobieta - pyta gościa za ladą ...
- wie pan ... dostałam w pracy na imieniny taką kulę szklaną na rybki ... - wykonuje przy tym gest rękami określający gabaryty owej kuli , w przyblizeniu 5-8 litrow ...
- czy mógł by mi pan poradzić jakie ryby mozna w takiej kulce trzymać ... chcialam w pracy na biurku sobie postawić niech znajomi widzą ze się nie zmarnowało ...
A pan szanowny na to ...
- z ryb oferowanych w sprzedaży można niemal wszystkie trzymać w takiej kuli !!!

Oferta sklepu to skalary , palety , tanganika , malawi i troszkę drobnicy

Dodam na koniec ze sklep ten juz nie istnieje !!!
Powstaje projekt <b> Third World </b> 100x40x30=120 europejskich jednostek pojemności

Ósmego dnia - Bóg stworzył ... sport żużlowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby i bezkręgowce morskie”