Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

JBL, CalciuMarin - jak stosować?

załączona ulotka do produktu to porażka!

Tutaj dyskutujemy o tym co dodajemy do naszych "morszczaków".

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

JBL, CalciuMarin - jak stosować?

Post autor: Dżoena »

Na ulotce tego preparatu są bardzo okrojone, powiedziałabym, że żadne :/
Mam łyżeczkę jako dozownik- oryginalnie w pudełku zapakowaną. 2 rodzaje proszku. Trzeba to zmieszać w wodzie :mrgreen:
Teraz:
Pisze, że to podnosi temperaturę, więc wiadomo, że robimy to w osobnym słoiku.
Mam zamiar wsypać proszek do wody, tylko w jakiej kolejności i w jakich odstępach czasu ( gdzieś przeczytałam, że po 10 minutach wsypuje się drugi z komponentów)? O ile mi podniesie poziom Ca dawka składająca się z dwóch łyżeczek takiej mikstury( po jednej z każdego) wlanej np do 1 l wody?

Ktoś z Was to stosuje?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Ja stosowałem :) kompleksowo do miękasów się dobrze nadaje.

Co do dawkowania. POD ŻADNYM POZOREM NIE MIESZAĆ DWÓCH NA RAZ! komponent 1 zawiera magnez i wapń oraz pierwiastki śladowe, drugi zaś - to wg mnie bufor kH - pewien 100% nie jestem, ale na zasadzie obserwacji - jeżeli pomieszasz jedno z drugim nastąpi gwałtowna reakcja i z wody zrobi Ci się wieeeelkie mleko.

Osobiście robiłem to tak, że dawałem 4 łyżki (te dołączone), mieszałem w 500ml wody z akwarium. Podawałem komponent 1. Potem, po ok 15-20 minutach (lepiej dłużej niż krócej) podawałem drugi tak samo przygotowany. Oczywiście mieszaninę podawałem powoli do pierwszej komory panelu ( u Ciebie jak najdalej od pompy).

Aha a co do wartości - tam na ulotce było :) zdaje mi się, że 1 łyżeczka na 50 litrów wody podnosi o 10 Ca? jakoś tak
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

cherry_ukasz pisze:tam na ulotce było
No właśnie- u mnie ulotka to kawałek wydrukowanej informacji, naklejonej na opakowanie z zewnątrz. 4 linijki na temat tego, co to za środek, a następne 2 to ( powiedzmy, że sposób "podania"):
"Dozować bardzo ostrożnie, ponieważ przy szybkim dodawani do wody gwałtownie z nią reaguje i niepotrzebnie podgrzewa środowisko w akwarium"
Ta "ulotka" to jedna wielka ściema. W innych językach pisze tylko, że całość dodana do 600 l wody podnosi wapń o 100 mg/l ( pod warunkiem, że dobrze przetłumaczyłam :P )
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Oj coś mi się nie wydaje :) ale może. Niestety nie mam przy sobie tej ulotki to Ci nie przetłumaczę :( A to, co jest na opakowaniu to sobie możesz z tego kolorowankę zrobić ;P
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie, suplementacja i chemia w akwarium morskim”