Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Fauna Marin Ultra Algea X

spostrzeżenia

Tutaj dyskutujemy o tym co dodajemy do naszych "morszczaków".

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Fauna Marin Ultra Algea X

Post autor: grzeniu »

Witam po małych przejsciach z parametrami i oddaniu borsuka do większego akwarium z 125l pokazały mi się różnego rodzaju glony. Zastanawiałem się dlaczego i próbowałem ze zmianą soli , zaprzestania podawania ABC grotecha i aminokwasów, zmniejszyłem karmienie, prametry NO3 i PO4 bliskie zeru. I nic, podniosłem KH do 8,5 podniosłem magnez do 1500 i dalej bez poprawy w akwarium jest dużo skały, karmie raz dziennie ale glonojadów do małego akwarium jest mało. Mam Jeżowca małego kraba na glony i tyle. Z glonów mam kulkowe , briopsis, jakieś mniejsze nitki jak przy dojrzewaniu i pojawia mi się na pisaku w miejscu gdzie dochodzi światło słoneczne cyjano.
Stwierdziłem ze lepiej eksperymentować na małym akwarium więc zakupiłem w/w środek.( http://erybka.pl/product-pol-2388-Fauna ... 250ml.html )
W opisie ma być skuteczny na wszsytkiete glony co mam oprócz cyjano.

Opisuje ten wątek po to by inni się zastanowili zanim kupią, a może ktoś inaczej niż w instrukcji stosował i miał lepszy efekt.

Rozciągnąłem temat o szczegóły które wydaja mi się ważne.

Pierwszy krok i błąd, po wyciągnięciu węgla zeolitu i jakiegoś wkładu na PO4 wlałem 1 dawkę 7ml na jakieś 135l wody i na drugi dzień znowu 7 a miało być co drugi dzień. Zadnych nieporzadanych oznak u koralowców i u ryb może jedynie babka troche szalała.
Więc przedawkowanie dwukrotne, a że był to dzień wyjazdu i nie miałem czasu obserwować wymieniłem węgiel i część wody - wszystko przeżyło.

Po powrociepo 4 dniach od nowa cały zabieg doszedłem do 7 dawki na ten moment i efektów nie widzę. Sinularia strasznie zmarniała sarkopyton troche dziwnie się zachowuje jedna największa akra zrobiła sie brązowa a glony jak były tak są.
Zostało jeszcze 4 dawki ale zaczynam wątpić w ten środek za duże pieniądze.

Co jeszcze , czytałem że źle go znoszą przydacznie i małże, mam maxime i wyglada swietnie póki co.

Może ktoś z was stosował i ma jakieś podpowiedzi zaznaczam że zastosowałem się do zaleceń co do światła i reszty.

Powoli myśle że musze wypożyczyć z powrotem borsuka i od czasu do czasu zapraszać do siebie.

pozdrawiam
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Ja rowniez mam negatywne doswiadczenia z powyzszym preparatem.Stosowalem go wedlug zalecen producenta na opakowania na glony nitkowe.Zbiornik byl dojrzaly wiec raczej nie bylo mowy o dojrzewaniu nie zakonczonym.Ewidentnie byla to jakas plaga. Srodek niestety nic nie pomogl.Wszystko zwalczylem szybciej mechanicznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie, suplementacja i chemia w akwarium morskim”