Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Resun waver-2000

recenzja

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Resun waver-2000

Post autor: Dżoena »

Dzisiaj stałam się szczęśliwym (?) posiadaczem tego falownika. Z pytajnikiem- bo czas pokaże. Wg producenta ma mieć przepływ 2000 l a z tego, co widzę, to faktycznie ma ok 800-900 l. Jego praca jest dosyć głośna ( chwała Ci Panie, że zrezygnowałam z baniaka morskiego w sypialni). Jako plusy widzę cenę- 48 zł oraz rozmiary i kształt.
Czas pokaże, jak z awaryjnością...
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

No niestety cyrkulator chinski wiec praca pozostawia wiele do zyczenia.Takie same uwagi tycza sie falownikow JVP.Cena przystepna aczkolwiek za ta cene mozna by kupic JVP o podobnej jakosci pracy i wykonania a dostepne u nas na miejscu.Ogolnie Resun z tego co wiem wytrzymuje okolo rok czasu pracy bo tyle jest pewnie gwarancji na niego :) potem pozostaje zakup nowego....
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Gekon, dlatego w zapasie koralia :mrgreen:
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

A to zmienia postac rzeczy :P
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Kolejny plus to sposób mocowania- magnes a nie przyssawki :)
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

A mi się wydaje że jak każda nowa pompa/filtr swoje musi przehuczeć i w ciągu tygodnia zamilknie (albo się człowiek przyzwyczai :roll: ).
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Po ok. dobie pracy falownik przestał huczeć. Przemiał ma cały czas taki sam- czyli nie więcej niż 1000 l/h - ale o to mi chodziło. Jako tańsza opcja kolarii nano jak na razie sprawuje się super
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Po trzech miesiącach używania i resuna i nano koralii stwierdzam jeden fakt: Jeżeli resun pochodzi tyle, co nano koralia to w przyszłości jestem skłonna kupować właśnie resuny :P
W ciągu ostatniego czasu pojawiła się jeszcze jedna, znacząca dla mnie, zaleta tego falownika. Mianowicie sam magnes oraz możliwości ustawienia falownika pod różnymi kątami.
Magnes:
W resunie wystarczy przesunąć część, która znajduje się po zewnętrznej stronie akwarium- przestawienie falownika jest bezproblemowe w przeciwieństwie do nano koralii. Aby przestawić tą ostatnią- trzeba władować rękę do akwarium, bo inaczej nie da rady zmienić jej położenia.
Co do możliwości nastawienia kierunku dmuchania pompy- uważam, że sposób mocowania nano koralii to porażka. Za każdą próbą zmiany kierunku wypływu wody pompa wypada z przyssawki. Resun jest bardziej stabilny i nie wypada z mocowania.

Wnioski:
Falownik godny polecenia. Ciekawa jestem tylko, czy pochodzi rok, dwa czy dłużej? Na razie pracuję super :) No i z wyglądu jest zgrabniejsza ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”