Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

kaskada do pikorafy (27 litrów)

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

jak nie spasuje do MJ250 wirnik z newy to pewnie skończy się na biobalu. Wirnik deltecowski faktycznie fajna sprawa, jednak odpada ze wzgledów cenowych. Co do zasady ma to być tania pompa na igle do taniego odpieniacza.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Pompa tania jak na mozliwosc igly, ale cen wirnikow niegdzie nie znalazlem niestety. Zawsze mozna za 20 zeta kupic nowy wirnik i probowac cos ukrecic tak jak mowisz.

Znalazlem tylko do MJ1000 za 99zl, troche sporawo...
Obrazek
hard8888
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:11
Imię: Krystian
Lokalizacja: Stlowa Wola
Akwarium: krewetkrarium 30l
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: hard8888 »

Mirro pisze:Teraz zastanawiam się nad kaskadką. Wiele słyszałem (i przeczytałem) o kaskadzie HBL 701, ale czy jest to jedyna słuszna kaskada? Czy można zastosować inną o dość dużej komorze?
Mam dobre zdanie o tym filtrze ;)
Mam już 2szt. od ponad 6miesięcy.2szt. z przesyłką kosztowały mnie 52zł.Więc cenowo dobrze.Przez ten czas jeszcze nic sie nie popsuło, cicha praca i w ogóle, skimmer również posiadam.1 filtr jest w krewetkarium 30l, a drugi 30l ogólnym.Miałem okazję przełożyć do 112l, ale wrócił z powrotem na swoje miejsce.
600l/h myślę, że do dobry obiek.
Moim zdaniem świetny filtr, tani i cichy :)

Fakt, morskiego akwa nie mam, ale filtr może być chyba dobry do różnych rodzajów, - może być brak odpieniacza, jak w niektórych z dedykacja dla morskich akwa :P

Poprawione błędy ortograficzne oraz literówki - Dżoena
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 21:06 przez hard8888, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”