Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Panel do oceny

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Ziomix
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2011, 17:32
Imię: Patryk
Lokalizacja: Łańcut
Płeć:

Panel do oceny

Post autor: Ziomix »

Ostatnimi czasy coraz bardziej planuje założenie akwarium morskiego będzie to prawdopodobnie akwarium opti white o wymiarach 40x50x40 z czego 10 cm będzie stanowił panel ponieważ nie mam możliwości postawienia sumpa. Przedstawiam projekt panelu prosze o wasze uwagi i sugestie z góry dziekuje za każdą odpowiedź.



Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Primo odpuść sobie WEIPRO SA 2004 - jeśli już coś gotowego to lepiej miniflotora na brzęczyk. Najlepsza opcja - wystrugać coś samemu.

A co do panela - miałem tak samo i jednak się nie sprawdza, gdyż w obu komorach (a tak w zasadzie tu nie ma 4 tylko dwie) 3 i 4 będzie zmienny poziom wody :( trzeba by postawić jeszcze jedną pionową przegrode oddzielającą dołem komore 3 i 4

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Ziomix
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2011, 17:32
Imię: Patryk
Lokalizacja: Łańcut
Płeć:

Post autor: Ziomix »

cherry_ukasz czyli miałeś na myśli cos takiego?
Obrazek


A co do odpieniacza dlaczego Weipro darować? Samemu ciężko nie mam aż takich złotych rączek szczególnie do dziedziny z którą dopiero zaczynam a jakieś inne rozwiązanie na pompie istnieje??
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak - coś takiego, tylko dwie ostatnie 'przegrody' zamień miejscami.

Co do WEIPRO to posiadałem znacznie większy model i przeszedł wiele modyfikacji a piany i tak nie dawał :(

kolega gieniorek ostatnimi czasy sklecił takiego malucha, który ładnie pieni - zgłoś się do niego. Dobre pienidło to podstawa
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

cherry_ukasz pisze:tylko dwie ostatnie 'przegrody' zamień miejscami.
Te po prawej aby woda zeszła na dół
Pozdrawiam Darek :)
ciepok77
Posty: 71
Rejestracja: 04 lis 2012, 10:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: ciepok77 »

Witam. Odświeże trochę temat. Czy taki układ przegród w panelu się sprawdził? Jestem na etapie zakładania akwarium morskiego, dokładnie chodzi o małą kostkę i chciałbym zrobić panel zamiast kaskady. Myślę o akwarium wielkości; 35cm szerokość, 35cm wysokość i 47cm głębokość, gdzie w odległości ok 12cm od tylnej szyby stanie przegroda co da nam faktyczne 35cm do zagospodarowania. Czytam i szukam różnych projektów, a przede wszystkim wymiarów i układu jak podzielić panel filtracyjny. Jakby znalazł się ktoś tak miły i mógł mi to rozbudować będę wdzięczny. Nie wiem o ile niżej ma być wycięte szyba na grzebień przelewowy, żeby pompa powiedzmy New jet 1200 wyrabiała wpuścić wodę z powrotem do akwarium. Może ma ktoś podobny zestaw i mógłby mi to rozrysować? Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”