Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bardzo głośna praca pompy new jet 2500

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Bardzo głośna praca pompy new jet 2500

Post autor: Dżoena »

Niedawno zaczęła mi pracować bardzo głośno pompa do odpieniacza. Chodzi o new jet 2500. Dostaje gdzieś bicia ( w środku, w okolicach wirnika). Problem znika, gdy nie dostaje powietrza. W momencie, kiedy podłączam do niej wężyk- zaczyna głośno pracować. Próbowaliśmy dzisiaj ją rozpracować- ale nic to nie dało. Ktoś ma pomysł, co to może być? czy czeka mnie zakup nowej pompy?
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Dżoena, próbowałaś wyczyścić wirnik oraz jego komorę i nasmarować wazeliną kosmetyczną trzpień wirnika? Po takim zabiegu powinna ucichnąć jego praca.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

OKO, cherry grzebał w tej pompie, gieniorek też. Nic nie wymyśliliśmy. Z wazeliną nie próbowałam- chyba nawet takiej nie mam. To nie kłopot, zresztą.
Generalnie to zauważyłam, że cały trzpień z wirnikiem nie jest osadzony stabilnie, tylko chybota się - tak, jakby miał za dużo luzu. Czy wazelina coś zmieni w takim wypadku? I czy nie zaszkodzi rybom?
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Dżoena, Ja u siebie stosuje wazelinę kosmetyczną Ziaja i w krewetkarium i w morskim i nie zauważyłem negatywnych skutków na zwierzętach. Technicznej wazeliny bym nie ruszał bo może mieć składniki ropopochodne, a kosmetyczna jest niby czysta. Jak mi się tłucze jakaś pompa to zawsze smaruje i pomaga.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

z mojej oserwacji wynika, że problemem jest za duży pobór powietrza ;) wzgledem wody - w komorze wirnika jest za mało wody i igła wpada w drgania (podobny efekt jak przy właczeniu pompy na sucho). Po przytkaniu dolotu powietrza stuki ustają, ale co do zasady nie o to chodzi w odpieniaczu by dostawał mało powietrza ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”