Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Odpianiacz do 240l FOWLR

tani odpieniacz

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
koper85
Posty: 75
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Dachnów
Płeć:

Odpianiacz do 240l FOWLR

Post autor: koper85 »

czesc, w planach mam zmiane mojego obecnego malawi 240, na morskie z rybkami i skałą ale bez korali, przynajmniej narazie:) powoli zaczynam zbierać sprzet i musze odpieniacz wybrać, jednak ceny powalają:( na innym forum przeczytałem że odpieniacz Aqua Medic Miniflotor da rade, nie da sie ukryć ze jego cena jest niska:) ale czy da rade, myślałem napędzić go pompą z wirnikiem igiełkowym zamiat kostki lipowej, co o tym myślicie? da to rade, ewentualnie może jakiś inny? nie ukrywam że cena ma dla mnie duże znaczenie:)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

miniflotor na kostce to bardziej do 24 litrów niż 240 ;). Nawet po adaptacji na igłę znaczącej poprawy nie będzie z uwagi na średnice zastosowanych w nim rur. Przy FOWLR absolutnym minimum będzie rura reakcyjna 100-120mm a najlepiej 150. Co do pomp jest sporo teraz tego na rynku więc zawsze można przerobić jakąś obiegówkę na igłe. Jeśli ma być dobrze kup Jebao dc / dct 3000 przerób na igłę, a jak ma być tanio to możesz pomyśleć nad nad aquanova nbf 1800 i do tego igła. Co do body jest sporo używek na necie np. na NR lub AR. Więc jakiś stożek by Sebastek jesteś w stanie kupić w sensownych pieniądzach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”