Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bo mam założyć baniak słonawy :)

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Bo mam założyć baniak słonawy :)

Post autor: ToryBcia »

Witajcie,

Baniak tworzony nie dla mnie lecz ciągle będę miał go pod obserwacją więc decyzje należą do mnie a sam ja będę miał mały poligon doświadczalny.
Sam bym tego się nie podjął jednak z waszą pomocą może dam radę :)

Akwarium największe jakie mogę sobie pozwolić i już mam to 70x35 i wysokość 36 cm. Ze względu na warunki nie ma możliwości zastosować sumpa więc wymyśliłem by wkleić panel filtracyjny na bocznej szybie o wielkości 12 x 35 cm wysokość 36 cm (chyba lepsze rozwiązanie niż kaskada ?)

Jest także odpieniacz Tunze 9004 oraz pompę Hydor pico 1200.

Czy taki sprzęt i rozwiązanie będzie ok ?

Aktualnie myślę nad oświetleniem czy zastosować belkę T5 2x24W (jakie świetlówki?) baniak bez panela 58 cm, czy lepiej jakąś zbudować na ledach ? Jeśli na ledach to musi być wasza duuuuża pomoc :)
Skała sucha czy żywa ?
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Niestety chciałbym Ci podpowiedzieć ale nie pomogę, nie miałem nigdy morskiego, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto w temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”