Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

sposób na cyrkulację

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Wierz mi ciężko jest ustawić pompy tak, by w każdej części akwarium cyrkulacja była odpowiednia.
dobrze prawi ;) jeden falownik i sprawa cyrkulacji rozwiązana, i nie ma plątaniny kabli
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

cherry_ukasz pisze:Wierz mi ciężko jest ustawić pompy tak, by w każdej części akwarium cyrkulacja była odpowiednia.
wierzę, bo to ty masz morszczaka a nie ja ;) ale i bez tego denerwującego "wytwarzacza fali" :P do tej pory się jakoś udawało z mniejszym lub większym skutkiem, ja na pewno gdy założę morszczaka nie użyję tej maszynki. Żeby ona robiła te fale o mniejszej częstotliwości (nie wiem czy się tak da) to może jakoś inaczej by to wyglądało :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

justfilied233 pisze:Trzeba poszukać jakiegoś filmiku jak to wygląda w naturze i w tedy rozstrzygniemy spór
filmiku niestety nie posiadam ale mogę powiedzieć, że to co ja widziałem to by można było podzielić na dwa rodzaje raf, jedne to płycizny, na których korale niemal wychodzą z wody, natomiast drugie to pionowe ściany schodzące pewnie z 15m w dół (ciężko powiedzieć ile bo w wodzie to jakoś tak dziwnie widać ;) )

Obydwa rodzaje raf można "zobaczyć" na pierwszym załączonym przez mnie zdjęciu w tym wątku:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
pionowe zejście zaczyna się w miejscu gdzie woda robi się granatowa, co do dystrybucji wody na głębokiej rafie to nie mam pojęcia ;)
natomiast w przypadku płytkiej to tak jak koledzy pisali, fala jedna za drugą :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

dystrybucja wody to jedno ale Artur_ wracając z wojaży trzeba było sobie zrobić jakiegoś suwenira do termosu.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

wtedy solniczka była w sferze marzeń :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”