Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

strona producenta lamp LED

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

strona producenta lamp LED

Post autor: gieniorek »

Witam wstawiam dla zainteresowanych stronę producenta lamp LED - made in china.
http://eshinesystems.en.alibaba.com/
Polecam lekturkę bo jest w czym wybierać, szczególnie dot. to modeli opartych o diody cree.
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

No własnie ja sie zastanawiam czy od nieggo nie wziasc ale jest pare ,,ale''.Czy rozpatrujemy pod nasze akwaria tylko lampy zrobione na ledach cree? Jesli tak to najmniejsze na ledach cree ma 60 W.Pod jakiej wielkosci zbiornik taka lampa bylaby odpowiednia?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

tendencja na forach jest taka że jak lampa to tylko na cree. Aż tak się na tym nie znam ale czytając specyfikację tych diód to mają zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do parametrów/jakości. Takim modułem 60 W myśle że spokojnie mozna oświetlić zbiornik 150-200 litrów w zależności od obsady. Wiadomo ze kszałt zbiornika trzebaby dobrać do obszaru oświetlania danej lampy
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Dokładnie kazda lampa robiona DIY jest u nas robiona na CREE.Mysle ze lampka fajna no i cena z wysyłka jakies 270 USD za sztuke co przy obecnym kursie dae jakies 830 zł.Dobra alternatywa bo z tego co ja znalazłem to najtansza lampa u nas na rynku jest w erybce (120W) i kosztuje 1450 zł.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

mały zonk z chińczykami może powstać w momencie gdy lampa padnie, bo nie wyobrażam sobie wysyłać do nich lampę do serwisu z każdą walniętą diodą. Prościej byłoby chyba samemu wymienić. Cena faktycznie wydaje się być okazyjna, biorąc pod uwagę tą moc, bo na naszym rynku widać pewną lukę w tym przedziale mocy. Lampy zaczynają tak jak pisałeś się od 120W.
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

No niestety z mniejszymi lampami led jest kłopot,ale swego czasu cos mi przeleciało na nano-reef ze ktos miał lampe 90W kupiona w reefshopie a na stronie takowej nie maja.Inna alternatywa sa tez świetlówki led cos w tym stylu http://reefshop.pl/sklep/index.php?main ... ts_id=7103 ale nie wiem czy jest sens w to wchodzic to raz a dwa ze nie sa robione na diodach cree.
Co do zonka z chonczykami to jak lampa padnie faktycznie moze byc lipa i z czasem reklamacji i czym w tym czasie oswietlać zbiornik.
A drugi zonka moze byc tak jak w tym temacie http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=po ... 067#310067 ze ledy były zatopione w plastiku...
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

w tych lampach z diodami cree widać że założono soczewki więc z wymianą nie powinno być problemu. Małe lampki zawsze można samemu wystrugać, bo nie jest to aż taka filozofia - diody radiator, zasilacz ew. drivery i lampa gotowa ;)
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Bedzie juz plan wiekszego baniaczka to i bede myslał nad tym :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”