Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dokarmianie korali

Wszystko na temat twardych i miękkich korali.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

jeśli masz ukwiała (jak tak to jakiego?) to koniecznie przynajmniej raz w tygodniu musisz go nakarmić bo się chłopina z głodu przekręci

[ Komentarz dodany przez: krzysiekb4: 2010-08-19, 12:32 ]
Temat o dokarmianiu korali został wydzielony z wątku: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=46172#46172
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

co podawać?
gotowe pokarmy dla korali, mrożonki, mleko?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

A jakieś wielkości jest ten ukwiał? Ile cm ma średnicy? Bo normalnie ukwiały to jedzą krewetki np i takie tam inne ;) Nie wiem, może Kryl mrożony zje...gieniorek będzie wiedzieć lepiej ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

średnica 5-6cm
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

ja swojego, póki go nie przemieliło :/ karmiłem duzymi mrozonymi krewetkami ale gad miał ze 20 cm srednicy. W twoim przypadku mrożony kryl (duży) powinien na początek wystarczyć. Do karmienia wyłacz pompy i papu nie rozdrobnione podajesz bezposrednio do otworu gębowego.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

chyba mu się trochę poprawia, bo już ma z 7-8cm, tylko te jego "macki" zamiast falować w toni wodnej, to tak jakby leżą na nim :/
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

parę dni i się napompuje - to jakiś heteractis?? musisz uważać bo większość ukwiałów rośnie do sporych rozmiarów i często wędrując lubią poparzyć inne korale :/
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

właśnie znowu zaczął wędrówkę :)
HodowlaKorali
Firma
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2011, 13:51
Imię: Kasia
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 3000l
Płeć:
Kontakt:

Post autor: HodowlaKorali »

Od czasu do czasu polecam kawałeczek morskiej ryby na przekąskę... ;)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

gienior, ten twój wielki ukwiał wkręcił się w pompę??? Jak z życiem?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

kiedyś w 200 litrach zmieliło mi ukwiała, teraz ten którego mam obecnie ma się w jak nalpeszym porządku
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

odgrzewam troszkę temat. Właśnie na dniach uruchamiam hodowlę fitoplanktonu, tym razem podszedłem do sprawy troszke profesjonalnie niż ostatnio :). Ostatnia kultura żyła ok miesiąca wszystko się pasło jak najlepiej, do czasu przypadkowego wsadzenia strzykawki którą używam w baniaku głównym. Hodowlę "zainfekowałem" zooplanktonem i do rana woda uprzednio zielona od fito zrobiła się jak kryształ :evil:. A więc nauczony na błędach niestety swoich postanowiłem skonstruować reaktor do fito, a więc rura plexi średnica 100mm, przy podstawie dwa wężyki jeden doprowadzający powietrze, drugi na odciek fito, w deklu doprowadzenie nowej wody i odpowietrznik, oświetlenie na ledach. Tym rzem mam nadzieję, że taka konstrukcja ustrzeże mnie przed wspomnianymi już błędami ... oby ;) Do uruchomienia dodatkowo potrzebujemy : kulturę fito, wodę o zasoleniu 1.023-,1,025 (czyli tak jak w baniaku) z tym zastrzeżeniem, że musi być to nowa woda która nie miała kotaktu z naszym głównym zbiornikiem :!: Temp. wody utrzymujemy na poziomie ok 25 st C. Jako pożywkę dla naszej hodowli stosujemy dowolny nawóz dla roślin (ja stosowałem z powodzeniem nawóz dla storczyków małżonki ;), ale może być każdy nawóz akwarystyczny dla roślin). Tyle teorii, zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce.
Z autopsji stwierdzić muszę, że w okresie poprzedniego stosowania fito w baniaku, tak napompowanych i wybarwionych korali nigdy nie miałem. Jeśli wszystko wypali obok reaktora fito stanie bliźniaczy reaktor na zooplankton.
CDN...
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

minęło parę dni odkąd reaktorek z fito zaczął działać i po kilku dniach krystalicznej wody nastąpił wreszcie zakwit fito :roll: woda zrobiła się zielona więc można oznajmić, że hodowla ruszyła. Niedługo zacznę podawanie fito do baniaka, zobaczymy jakie będą efekty.
Jak zdążę wrzucę jakieś foty reaktora
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

jak napisał tak zrobił
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ja również wyposażyłem się w fitoplankton :) zrobiłem reaktor wg tego projektu:
http://picoreef.pl/2010/11/reaktor-do-h ... planktonu/

Tylko u mnie są dwa paski LED i wsumie tyle różnic :) Nawet pojemnik znalazłem identyczny ;)

Także fito się robi :) Już po pierwszym dodaniu zauważyłem, że caulastrea się mocniej napompowała :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korale”