Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

deszcz w akwarium

Czyli jeśli znajdziesz coś ciekawego w sieci na tematy akwarystyki morskiej to wrzuć tutaj temat z linkiem do tego artykułu czy strony www

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

deszcz w akwarium

Post autor: gieniorek »

witam, w ramach co tygodniowego linkowania ;) podsyłam coś takiego http://reeftools.com/news/true-rain-and ... reef-tank/. Widząc to pierwszy raz myślałem, że się przewidziałem :podwójnie widzę: - symulacja burzy nad akwarium. Różne już cuda widziałem: oprogramowanie w lampach led symulujące błyskawice, ok jestem to w stanie zrozumieć, ale takie coś to już lekka przesada :/. Niech mi ktoś powie jaki to ma wpływ na korale :?: Czy montując dodatkowy głośnik w baniaku imitujący odgłosy burzy uzyskamy lepsze przyrosty korali - śmiem wątpić.
A swoją drogą jak to mówi moja babcia takie rzecy za komuny były nie do pomyślenia :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

brakuje jeszcze 10m fali w akwa i było by bardziej realistycznie :roll:
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

OKO pisze:brakuje jeszcze 10m fali w akwa i było by bardziej realistycznie
akurat sztuczne wytwarzanie falowania w zbiorniku stosuje się w morskich akwariach od wielu lat, za pomocą np. waveboxów , bądź też vortechów - sam się przymierzam do takiego bajeru. Może nie na taką skalę - 10 metrów ale parę cm wystarczy ;)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

To wszystko chyba jedynie po to, by rybki nie miały zbyt spokojnego i nudnego żywota w akwarium - równie dobrze można im podczas podmianki strzelać zdjęcia z flash'em. :flash:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska w sieci - linki zewnętrzne”