Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w szkole

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Zdzisławie, jak dla mnie możesz spokojnie rozmawiać o tym z dyrekcją placówki, wszak nauczycielki są podwładnymi, które jeśli źle wypełniają swoje obowiązki trzeba przywołać do porządku, jak się nikt kompetentny nie znajdzie to będzie przynajmniej jakaś tam jasność, szkoła nie podołała.
Zwracam uwagę także i na inny aspekt, Juwel dał zestaw, ale i w zamian oczekiwałby pewnie jakiejś relacji która to po prostu będzie reklamą firmy, póki co minął szmat czasu a w tym temacie cisza
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Czyli dobrze rozumie, że pani nauczycielka "stawia opór"? :?

To może faktycznie szkoda zachodu, a skoro tak robią to oprócz dyrektorki to sytuację też zobrazowałbym Juwelowi - może oni by jakoś zadziałali. Nie wiem, jak to wygląda dokładnie, ale skoro oferujemy pomoc, dostali podarunek, to o co kaman?
A Juwel może też dawać takie powiedzmy ultimatum: "Dostajecie sprzęt w ramach inicjatywy PodForAka i macie go wspólnie zagospodarować, jak nie to sprzęt trafia do innej szkoły." i po krzyku. ;)

Ja nawet wiem do jakiej szkoły można byłoby uderzyć - chodzi tam mój brat i zdał mi relację z sytuacji. :mrgreen:
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

MST pisze:Czyli dobrze rozumie, że pani nauczycielka "stawia opór"? :?
Dlaczego mnie to nie dziwi :/
Standardowa sytuacja, więcej do powiedzenia ma sprzątaczka od szefa sam znam kilka takich sytuacji, do tego dochodzi jeszcze brak podziału pracownik-szef i kolega-szef i w tedy zaczynają się właśnie dziać takie cuda.

Nie wiem jakie wchodzą tam potajemne układy i zobowiązania jednych z drugim ale dla mnie sprawa jest jasna. SZEF MA ZAWSZE RACJE! I nie ma że się nie podoba, szef(tu dyrektorka) wydaje rozporządzenie że ma być tak zrobione i nie ma zmiłuj się. Nie podoba się to proszę bardzo świat jest duży, nie jedna szkoła na nim jest i nie jedna jeszcze będzie, próbujcie szczęścia gdzie indziej.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Zależy mnie, jak każdemu z nas na zyskiwaniu akwarystów i ludzi pomocnych akwarystyce. Dziś wiem, że popełniłem jeden błąd - nie powinienem zaczynać i kończyć rozmów tylko z dyrektorem szkoły. Następne akwarium w szkole, obgadam na pewno z konkretnym nauczycielem/nauczycielami, nawet młodzieżą, by mieć dużo pewności, że uda się nam razem zrealizować trwale zamysł. Sytuacja dla mnie trochę niezręczną jest, ale jutrzejsze rozmowy z dwoma nauczycielami (także z udziałem samorządu szkolnego) może przełamią niemoc i brak wiary w możliwości młodzieży. Mogłem z przyzwoleniem Dyrektora postawić akwarium nawet sam, ale bałem się późniejszej jego "klapy" - dowodu na to, że naprawdę się nie da. Zabranie zbiornika do innej szkoły już zdążyłem wyartykułować w rozmowie ostatniej. Przerażenia nie wywołało - może nawet ulgę!
Jutro spróbuję, może ostatni raz w tej szkole zjednać sobie nauczycieli (mimo wszystko) i może wesprze mnie młodzież. (może się zdziwicie trochę - ale mam zaskakującego sojusznika sprawy w pani Księgowej!)
Proszę trzymajcie kciuki jutro - nie chcę z prezentu i pomysłu akwarium wywołać niesmacznego kwasu w szkole, a przede wszystkim chcę zapewnić mu troskliwych opiekunów.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

zdzislaw, chyba trzeba postawić sprawę jasno. Albo stawiają i mają akwa, albo nie. Bo kto wie czy jutro albo za tydzień nie napisze ktoś z juwela z pytaniem jak akwa? I kto będzie oczami świecił?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

zdzislaw, jak przebiegły pertraktacje?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

OKO Nawet nie wiem jak opisać - gadać też szkoda. By nie wylać dziecka z kąpielą - zmiana Profesorki. Jutro mój ciąg dalszy 12.35 z nową partnerką (do negocjacji oczywiście) - bardzo dużo pozytywnego chciejstwa ze strony Pani Dyrektor i Kierownik Księgowości. Może damy radę.
MST pisze:Ja nawet wiem do jakiej szkoły można byłoby uderzyć
Bartosz, dawaj namiary - mam/mogę mieć darczyńcę używki 100l (stan ładny z pokrywą) z korzonkami itp
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

zdzislaw, w razie czego jestem w stanie podrzucić kolejne gimnazjum- z racji znajomości z panią dyrektor sądzę, że pójdzie łatwiej. Chodzi o gimnazjum nr 10 na Partyzantów
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Dżoena pisze:Chodzi o gimnazjum nr 10 na Partyzantów
Już rozpoczynam szukanie szkiełka :D - Twoja znajomość może być bezcenna :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

zdzislaw, w razie czego służę pomocą :)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Dżoena pisze:Chodzi o gimnazjum nr 10 na Partyzantów
Moje stare gimnazjum. :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

MST pisze:Moje stare gimnazjum. :D
A czy teraz Twój brat jest jego uczniem? :D

[ Dodano: 2012-03-09, 14:52 ]
Jestem po kolejnym spotkaniu w IV - dołączyła nowa Pani i młodzież z I i II klas :D Postawimy akwarium i będziemy dbać o niego :D Wybór fauny i flory pozostawiono mnie i nam - "podforakom". Za 2 tygodnie, na spotkaniu (młodzieży ma być jeszcze więcej) zadecydujemy o "życiu" w akwarium i ustalimy czas, tj dzień w którym go postawimy. Warto było.
Myślę, że w tak zwanym międzyczasie można by kołatać do następnej szkoły - Gimnazjum Nr 10? :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Mój brat chodzi do ZSE (bodajże) - do technikum elektronicznego na Hetmańskiej, zaraz przy bramie wjazdowej do WSK. ;)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

MST pisze:Mój brat chodzi do ZSE
Czy mam/mamy traktować jako adres kolejnego akwarium do postawienia? :D
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

W poniedziałek, lub wtorek obiecał mi zrobić zdjęcie baniaka tam stojącego i zobaczymy, jak to wygląda. ;)
Oczywiście zdjęcie postaram się podesłać, by oblookać, czy jest potrzebna nasza ingerencja. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”