Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

AKWARIUM W SZKOLE PODSTAWOEJ NR 2 W LUBACZOWIE ODPALONE

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Kast56
Mecenas
Posty: 33
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 400+67+40+21+19
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Kast56 »

Taka mała aktualizacja

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
moje 400L
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Kast56 pisze:Taka mała aktualizacja
Chyba wywołałem Was Chłopaki myślami, bo nie dalej jak kilka dni temu zastanawiałem się jak baniaczek się ma :) Gratulacje wytrwałości, no i jest co pokazywać ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Witam mam do kolegów ogromną prośbę jeśli by ktoś mógł ze sponsorować zestaw gotowych nawozów akwarystycznych. To bym był ogromnie wdzięczny w imieniu DYREKCJI JAK I UCZNIÓW. Otrzymane wcześniej nawozy od kolegi Arka Arreczeq się skończyły a ja na obecną chwilę swoich soli już nie mam .

Podaję adres do wysyłki

DARIUSZ SZAŁAŃSKI
UL KURIERÓW AK 8-2
37-600 LUBACZÓW
Tel 607525994
Lub


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa
UL Juliusza Słowackiego 9,
37-600 LUBACZÓW

Za okazaną pomoc Dziękuję
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Z gotowych nawozów mogę zaoferować Tetra PlantaMin otrzymany do testów od Tetry. Co do nawozów makro to dysponuję solami, ale nie chciałbym mieszać nawozu. Mam też Mikro + Intermagu i chelat żelaza. Jest też Potas Tropicala.

Pewnie można dołożyć też pokarmy które mamy jeśli potrzebne.

Jak zainteresowani to pisać. Jeżeli ktoś jeszcze coś ma to można wysłać 1 paczką. Myślę o wysyłce za środki forumowe.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Jarku pokarmów mamy jeszcze pod dostatkiem Głównie chodzi mi o nawóz gluta potas żelazo micro macro
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Gluta od Witka mogę dołożyć. Sklepowego nie mam.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
mirek78w
Mecenas
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2015, 9:27
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l roślinne
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: mirek78w »

Witam.Super baniaczek. Ja mogę dorzucić trochę soli bo nie używam tz. fosfor ,magnez,żelazo i torebkę micro. Zulix chętnie dodam to do twojej paczki daj znać to Ci podwiozę pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Jak renio36 zgodzi się mieszać sole to nie ma problemu.
Jeśli chcą tylko gotowe nawozy to jak wspomniałem mam Tetrę, Tropical + ewentualnie glut.

Przy LT Tetra zaleca tylko swój nawóz tj. bez makro. Potas zawsze można dołożyć i kombinacja może wystarczyć.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Dzięki Jarku za sole i carbo ( gluta) :)
Wszystko dotarło.
Tylko nie wiem jak rozrobić fe z chelatu tak żeby wyszło podobnie jak sklepowe.
Proszę Cię o pomoc.

Pozdrawiam DAREK
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

renio36 pisze:nie wiem jak rozrobić fe z chelatu tak żeby wyszło podobnie jak sklepowe
Trudno oszacować jeśli będzie jeszcze jakieś mikro.
Samo "żelazo" bez korekcji wobec nawozów mikro można zrobi tak:
- 6 g chelatu 13% Fe
- w 1 litrze wody.
Dozowanie 5 ml/dzień/300 litrów.

Oczywiście szkoła jak szkoła więc pewnie trzeba będzie zrobić dawkę tygodniową dawana 1 raz w tygodniu.
Wtedy może to być np.
- 11 g cheFe 13%
- w 250 ml wody
Dozowanie 5 ml/tydzień/300 litrów

Jeśli będziesz dawać mikro to może dawaj go połowę i połowę dawaj też żelaza.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Dzisiaj byłem z wizyta w grupie jarosławskiej forum tj. jak się okazało tylko u kolegi renio36 :P. Kolega zabrał mnie na rekonesans do szkoły w której postawione jest w/w akwarium.

Nie dość, że dane mi było obejrzeć akwarium w szkole to mogłem poznać przemiłą kadrę dydaktyczną wspierającą projekt. Był to dyrektor główny, Pani zastępca dyrektor oraz Pani nauczająca przyrodę. Rozmowa z nimi była czystą przyjemnością. Widać, że traktują swoją pracę jako pasję a nie 'zawracanie głowy" i "obowiązek od dyrekcji" i mimo, że nie wszyscy zajmują się wprost nauką przyrody to wszyscy odnosili się do projektu wyjątkowo życzliwie jako rzeczy potrzebnej w kształtowaniu m.in. postaw ekologicznych, społecznych oraz obowiązkowości u dzieci.

Stawiać i konserwować akwarystykę w takim miejscu to czysta przyjemność. Zostaliśmy nawet zaproszeni do rozważenia przygotowania jakichś "warsztatów". Myślę, że część z nas ma gadane (np. największy gaduła forum - zdzislaw - to oczywiście piszę z sympatią) i dałaby radę przygotować kilka prelekcji w formie kilkanastu minut pogaduszek dla dzieci (choćby na kółku przedmiotowym).
Zespół dydaktyczny zainteresowany był też krewetkami - kolega rene36 przy mnie obiecywał postawić taką małą kostkę dla dzieci aby zobaczyły, że to całkiem przyjemne zwierzaczki i pojawiają się nie tylko na talerzu lub głęboko w morzu. Myślę, że da radę i dopieścić obecne akwarium w kierunku akwariów roślinnych co mogłoby stworzyć prawdziwą wizytówkę szkoły. Może nawet powstanie więcej szkiełek?

Reasumując stwierdziłem, że właśnie takie szkoły należy popierać i zadeklarowałem, że nadal będziemy wspierać na ile możemy akwaria w tej szkole. Na nasze szczęście akwarium zajmuje się aktywnie nasz użytkownik (wspomniany renio36), który godnie reprezentuje forum w szkole, dba o akwaria, prowadzi prelekcje na kółku akwarystycznym, zachęca dzieci do realizacji.

Będąc pełen podziwu dla całokształtu deklaruję osobiste wsparcie dla projektu a myślę, że i zbiorowo jako forum jeszcze możemy coś wesprzeć. Darku jak coś trzeba to pisz.

Niestety ponieważ wiedziałem, że nie będzie licznego spotkania i nie podejrzewałem, że będę w szkole nie brałem aparatu foto - stąd i brak fotek.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Prosił bym o ze sponsorowanie stateczników o większej mocy ja znalazłem przez znajomego jego kolega ma do od sprzedania i chce za nie 60 zł razem z przesyłką
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Myślę, że o takich kwotach mogę zdecydować bez "grubszych" konsultacji społecznych. Namiary i przelewam.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

A oto po raz kolejny Dziękuję koledze Arkowi Arreczeq za nawozy które otrzymałem dzisiaj dla szkoły po spotkaniu z Jarkiem
Oto one

Obrazek

Arku Serdeczne Dzięki.
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Dzisiaj otrzymałem beczkę 220 l na wodę z filtra r o dla szkoły.
darczyńcą była firma:

AGRO-MAL
Jan Pokrywka i wspólnicy sp.j.
ul.Abp.E Baziaka 15 A
37-600 Lubaczów
Serdeczne podziękowanie w imieniu Forum Uczniów i Dyrekcji.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”