Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w gimnazjum w Lubaczowie- prośba

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Akwarium w gimnazjum w Lubaczowie- prośba

Post autor: renio36 »

Witajcie. Cieszy mnie "miła lustracja" administratora forum akwarium w szkole podstawowej gdzie z mojej inicjatywy, znajomościom prywatnym i pomocy ludzi dobrej woli (w tym i społeczności PodForAka) powstało akwarium dla dzieci. Na dniach akwarium będzie jeszcze ładniejsze bo zakupiono stateczniki a koleżanka Dżoena obiecała dać świetlówki. Załatwiona jest też butla CO2. Dzięki temu będą ładniejsze rośliny i jeszcze większa pociecha dla dzieci i nauczycieli. Dyrekcja i nauczyciele jak wspomniał kolega zulix w relacji wizytacyjnej są na prawdę życzliwi. Rzeczywiście nawet kółko akwarystyczne funkcjonuje.

Od jakiegoś czasu dojrzewał u mnie zamiar założenia akwarium w Gimnazjum w Lubaczowie. Tam też znam osobiście dyrekcję i wiem, że będą chętni i przyjmą naszą inicjatywę z otwartymi rękami. Tak się złożyło, że koleżanka Marzena z Jarosławia (margin) likwiduje właśnie akwaria i za w pełni wyposażone akwaria proponuje bardzo atrakcyjną cenę. Pierwszą osobą, która zarezerwowała akwaria był kolega wisłok, który jednak stwierdził, że rezygnuje z zakupu jeśli ma pójść na wyższy cel. No i cała akcja "akwarium w Gimnazjum" uległa przyspieszeniu. Jest jednak problem ze sfinansowaniem akcji. Na początek (akwarium 300 l, szafka, oświetlenie, filtr) ma kosztować 300 zł. Potem będą potrzebne rzeczy do środka.

Mam nadzieję, że moja akcja "akwarium w szkole" spodobała się i dacie mi kredyt zaufania aby pomóc mi zrealizować kolejną akcję. prosiłbym więc o pomoc.
Ja ze swojej strony mogę dać obecnie 50 zł.

Dodałem miejscowość gimnazjum gdzie powstanie zbiorniczek - zulix
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez renio36, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Dodaję 50 zł (razem jest 100 zł).
Aby to jakoś zorganizować to proponuję aby przekazywać datki mnie - ja przekażę całość gdzie trzeba. Mogą być PLN ale także aukcje na ten cel z przekazaniem pieniążków oraz inne formy pomocy.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Finansowo nie bardzo mogę teraz niestety pomóc, ale przegrzebie moje "przydasie" i jak znajdę coś co będzie w miarę na chodzie odpali się aukcję.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

5 dyszek masz ode mła ;)
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

ja własnie będę likwidować akwarium wiec mogę podarować 2 korzonki
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Arreczeq pisze:5 dyszek masz ode mła
No to razem 150 zł (brakuje jeszcze połowy) :)

Korzenie pewnie się przydadzą, rośliny, ryby, podłoża itd. w przyszłości pewnie też.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Z kasą chwilowo u mnie cienko ale jak coś to mogę przysłać jakieś ciekawe mchy i jakąś szczepke bucki.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

A co tam. Co roku staram się podarować parę groszy na cele forum .Niech tym razem będzie to na w/w cel Tym bardziej ze w Lubaczowie jest ulica im. brata mojej śp.tesciowej
Leci 50 zł a gdzie to prosze na PW
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

wisłok pisze:nie znalazłem nic sensownego
Nie ma obowiązku - w końcu zawsze wspierasz różne akcje - tym razem możesz odpocząć :)
debrzyna pisze:Leci 50 zł a gdzie to prosze na PW
Dzięki w imieniu zainteresowanych.

Jest więc 200 zł (brakuje jeszcze 100 zł na szkło, szafkę, światło, filtr). Potem zabierzemy się za wnętrze tj. wystrój, obsadę itd.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Prosze o konto :P
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Miło jest mi powiedzieć, że i kol. margin została sponsorem forum bo prosiła o odjęcie kwoty 50 zł na akcję "akwarium w gimnazjum w Lubaczowie". Serdecznie dziękuję w imieniu społeczności forum.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
margin
Mecenas
Posty: 183
Rejestracja: 19 paź 2009, 16:02
Imię: Marzena
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 54, 112 i 126 l
Płeć:

Post autor: margin »

Cieszę się i również dziękuję :D
Obrazek
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Chciałbym tą drogą publicznie podziękować koleżance Marzenie (margin) z Jarosławia za przekazanie, na prawdę za symboliczną kwotę, akwarium 300 l z osprzętem a nawet życiem. Akwarium jest prawie gotowe do odtworzenia w miejscu docelowym. Cena jest wprost nieadekwatna do całości i na pewno jest to jej duży wkład w tę akcję społecznościową forum. Co więcej nie pobrała jeszcze pieniędzy - gdy one już zostaną zebrane to umówiona kwota zostanie jej przekazana przelewem - tu zulix zgodził się to organizować. Dziękuję też koledze wisłok za rezygnację z pierwokupu zestawu.
Jak widzę sprawy finansowe są już prawie zakończone. Dziękuję więc kol. zulix za wsparcie finansowe i prowadzenie sprawy, kolegom debrzyna, kolejny raz koledze arreczeq, koledze duch amazoński, kooledze bartekcholma555 i koleżance amy022 za deklarację przekazania życia i ozdób (jeśli się nadadzą to będą jak znalazł, wisłok za wsparcie funkcjonowania akwarium później oraz inc0gnit0 za aukcję krewetek.
Na wyrost dziękuje tym wszystkim, którzy jeszcze się do akcji przyłączą. Wręcz jest dla mnie miłą niespodzianką, że wystarczyła nieledwie doba - widać, że na dobre cele społecznicy zawsze się znajdą. Jeżeli przypadkowo zostaną uzbierane większe środki to wydam je zgodnie z planem tj. na dalszą realizację akwariów w szkołach w Lubaczowie i przedstawię informację na co poszły.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim w imieniu własnym, gimnazjum i społeczności forum gdyż to użytkownicy forum są głównymi sponsorami akcji a więc traktuję akcje jako akcję forum a nie tylko własną.
Jak tylko dam radę to zrobię odpowiednie zdjęcia i projekt "gimnazjum" będzie mógł ruszyć.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Również dziękuję serdeczne wszystkim w imieniu społeczności forum. Będziemy czekać na fotorelację. Powodzenia.

Pieniążki zastawiłem swoje i przelałem. Pewnie na dniach pożyczka się wyzeruje.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

A oto obiecane zdjęcia nabytego akwarium.Plus dwa wiadra bazaltu którym nie robiłem zdjęcia.A czy wie gdzie mogę zdobyć piasek kwarcowy biały. Potrzebuję z 10 kg do aranżacji akwarium.




Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”