Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w specjalnej SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Akwarium w specjalnej SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Post autor: renio36 »

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3


W szkole podstawowej jest pięć zespołów edukacyjno terapeutycznych oraz jedna klasa, w której znajdują się dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością (autyzm, upośledzenie umysłowe) znajdująca się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

W Szkole Podstawowej edukacja podzielona jest na dwa etapy kształcenia:

klasy I-III
klasy IV-VI


Na pierwszym etapie edukacyjnym prowadzone są zajęcia kształcenia zintegrowanego, muzyka z rytmiką, zajęcia rewalidacyjne i religia.


Zadaniem Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych jest umożliwienie dzieciom opanowania podstawowych umiejętności takich jak:

zaradność i samoobsługa
uspołecznienie
komunikacja
nauka czytania i pisania
opanowanie podstawowych pojęć matematycznych, przyrodniczych
rozwój fizyczny


Najczęściej stosowanymi metodami pracy na tym etapie są:

metoda Ośrodków Pracy
metody rozwijające świadomość ciała: CH. Knill, W. Sherborne
metoda Porannego Kręgu
metoda Kinezjologii Edukacyjnej
metoda Dobrego Startu
metoda komunikacji alternatywnej i wspomagającej
metoda Pedagogiki Zabawy i wiele innych.


Na drugim etapie edukacyjnym uczniowie uczestniczą w następujących zajęciach:

funkcjonowanie w środowisku
muzyka z rytmiką
plastyka
technika
wychowanie fizyczne
religia


Zajęcia prowadzone są w zespołach liczących 4-8 osób. W każdej klasie jest osoba wspomagająca. Pomieszczenia klasowe są przestronne i dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne.
Ponadto uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z zakresu: terapii logopedycznej, muzykoterapii, pracy z komputerem, technik szkolnych. Niektórzy uczniowie biorą udział w zajęciach metodą EEG Biofeedback, z integracji sensorycznej oraz w sali doświadczania świata.
Szkoła Podstawowa posiada pracownię komputerową oraz pracownię gospodarstwa domowego. Dzięki praktycznym zajęciom w pracowniach nauka staje się ciekawsza i bliższa uczniom. Programy multimedialne, edukacyjno – terapeutyczne i dydaktyczne wykorzystywane przy pracy z komputerem ułatwiają ćwiczenia w pisaniu, czytaniu i liczeniu.

Akwariowy zestaw (szafka + akwarium) Juwel Trigon 350. Trafi właśnie do tej szkoły który załatwił Kolega ZDZISŁAW.

:podziw: :podziw: :podziw: :podziw: :podziw: :podziw: :podziw: :podziw: :podziw:
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

renio36 pisze:Akwariowy zestaw (szafka + akwarium) Juwel Trigon 350. Trafi właśnie do tej szkoły który załatwił Kolega ZDZISŁAW
Darku, ciszę się iż Trigon trafi do Szkoły Podstawowej nr 3 - to Twój świetny (kolejny) wybór i jestem pewien, że również aranżacja zbiornika będzie radochą nie tylko Twoją. :D
Podziękowania zaś - za ten zestaw - naprawdę należą się tylko Panom: Wojtkowi I Michałowi z Iguany. :podziw: :całuski: :całuski:
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Dziękuję w imieniu Dyrekcji szkoły, DZIECI i oczywiście własnym Panom: Wojtkowi I Michałowi z Iguany za tak wspaniały gest ,a to wszystko z myślą o dzieci specjalnej troski.One naprawdę potrzebują kontaktu z przyrodą. :całuski: :całuski: :całuski: :całuski: :całuski:
Od dzieciaków.dla wszystkich za angażowanych w ten projekt.
Akwaria mam zamiar odpalać w czwartek lub piątek.
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Dziękuje koledze Kamilowi ( kkamilos ) za młode paletki na razie są u mnie gdy akwarium zostanie odpalone to trafia do szkoły. Prawie wszystko jest gotowe do odpalenia oprócz podłoża Szukamy sponsora.
Awatar użytkownika
Rammek
Posty: 57
Rejestracja: 15 maja 2012, 15:28
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Rammek »

renio36, gdybyście potrzebowali to mam sporo Filtusa Florana. Nie mniej jednak musiałby ktoś jechać w Wasze rejony przez Częstochowę bo za dużo jest tego na wysyłkę :(
www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
www.rwopr.pl - Regionalne WOPR Częstochowa
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Rammek, A ile tego masz?
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Podziękowanie.A foto relacja będzie troszkę później.

Obrazek
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Podsumowując akcję chciałbym serdecznie podziękować w imieniu
wychowanków i pracowników szkoły wszelkim wspomożycielom akcji oraz
użytkownikom forum za wsparcie.
Największe podziękowania należą się Wojtkowi i Michałowi z ZooIguany
za
zorganizowanie pięknego akwarium. Dziękuję też producentowi za
przekazane podłoża Filtrus Floran. Jeśli chodzi o obsadę i
roślinność to
zaopatrzyłem akwarium we własnym zakresie. W akcję bezpośrednio
zaangażowali się też zdzislaw i zulix.
A oto nieco zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

W imieniu administracji forum a mam nadzieję, że i jego użytkowników serdecznie dziękuję koledze za inicjatywę, organizację i wykonanie akcji do której z racji odległości nie byłoby łatwo zintegrować większej grupki aranżatorów. Serdecznie dziękuje tym co wspomogli akcję, szczególnie tym największym sponsorom. Mam nadzieję, że sprawi dzieciom wiele radości a i w jakiś sposób wspomoże procesy dydaktyczno-wychowawcze w jednostce.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Chciałbym podziękować Panowi Andrzejowi Konarskiemu ze sklepu akwarystyczny24 Za otrzymaną pomoc w postaci uzdatniaczy i nawozów próbek pokarmów oraz szereg innych rzeczy.Do akwariów w szkołach Oto one zapomniałem o tapecie i skrobaku.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001052369193
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”