Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria w Zamku w Łańcucie

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

W razie potrzeby to i na naszym forum można tego typu "gadżety" nabyć, bo są koledzy sprzedający je aktualnie w giełdzie: http://olx.pl/oferta/grota-do-akwarium- ... 7Ckkx.html
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Dość spory budżet jak na 4 małe akwaria, będzie można ładnie zrobić :)

Na zakupy można nawet przywieść osobe płacącą np. do naszego majstra w rzeszowie bo tam wybór spory i ceny konkurencyjne a wszystko przedtem ze sklepem/sklepami ugadać i odłożyć.

Ja mogę pomóc na dowolnym weekendzie jako ze mam sentyment bo rodzice brali ślub na zamku. Jak coś to oferuję transport osobowy plus ile mi sie zmiesci towaru w kufrze :D Mam jakąś chemię do słodkiego typu bakterie startowe Sery na zbyciu więc moge dorzucić bo u mnie się tylko przedatuje.
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

W akwarium 80x35x45 wiele nie poszaleje z Malawi, ale kolorystycznie ładne rybska spokojnie można dobrać i na pewno to będzie bardziej cieszyło zwiedzających niż to co teraz jest przedstawione na zdjęciach.

Jako że zostałem wywołany do tablicy to co mogę zaoferować na chwilę obecną:

- piach 25kg
- kamienie myślę że znajdę coś spokojnie
- korzeń (jeśli go nie sprzedam)
- filtr pewnie też bym wygrzebał

Co do tanganiki.

Specem nie jestem. Co prawda miałem przez krótki okres czasu muszlowce. Jeżeli ma to przykuwać wzrok zwiedzających to odpuściłbym ten biotop. Ryby są ciekawe, ale w zachowaniu. Rzadko cieszą kolorem a na pewno nie do takich rozmiarów akwarium jakie mamy do dyspozycji.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

k0k0z pisze:Na zakupy można nawet przywieść osobe płacącą np. do naszego majstra w rzeszowie
też o tym myślałem
Pumba pisze:W akwarium 80x35x45 wiele nie poszaleje
jak się zmieścimy w budżecie to można kupić zestaw 240l, ale już by pewnie trzeba nowy filtr kupić
k0k0z pisze:Dość spory budżet jak na 4 małe akwaria
tak się tylko wydaje ;)
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

kasztan pisze: tak się tylko wydaje
_________________
Najwiekszy na pierwszy rzut oka wydatek to 115zl na pokrywe wromaka. Mozna by zrobic z pleksy ale duzo taniej nie wyjdzie. Z tego co rozumiem sprzetowo tylko tego brakuje wiec reszta na korzenie obsadzenie i ryby. Czy jeszcze jakies powazne braki do uzupelnienia?

Mozna poszukac kogos kto ma dobra karte w majstrze tam znizki byly z tego co pamietam.

Jak wroce do domu zobacze czy mi cos zostalo z slodkiego jeszcze.

Warto by tez rozpisac projekt na 4 akwaria na zasadzie Akwa 1. punt 1,2,3 etc. co nam potrzebne / co trzeba kupic moze sie bedzie latwiej zadeklarowac :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Pumba pisze: to co mogę zaoferować na chwilę obecną
Na razie przedwcześnie :)
Nie musisz nic deklarować materialnego (choć jak będzie potrzeba to się przyda). Najważniejsze są pomoc i czas. Na prawdę, dużo łatwiej załatwić obecnie środki na realizację planów niż chętnych do ich realizacji.

Wymyślmy co nam potrzeba, zorganizujmy "zespoły" które zajmą się konkretnym typem baniaczka, wymyślmy potrzeby i wtedy szukajmy albo u nas albo zakup w sklepie. Jeśli zrobimy zakup sami to będziemy musieli to pokryć ze zrzutek. na razie więc o tym nie myślmy.

Będąc na miejscu z kasztanem myśleliśmy o 4 akwariach w różnym stylu. Nie czepiałbym się konkretnie biotopów: Tanganiki czy Malawi, ale daliśmy propozycje na akwaria:
- skaliste
- korzenne
- roślinne
- ogólne dla dzieci. Okazało się, że najwięcej zainteresowania wśród najmłodszych spełniają akwaria z zamkami itp. i mieliśmy prośbę aby do końca nie wyrzucać tego badziewia. Pomyśleliśmy więc, że jedno akwa tego typu im się zostawi nawet dla kontrastu aby pokazać, że "tak nie pasuje".
W tym akwarium typu "szmelc" zostały by największe ryby które już są i z którymi nie wiadomo co zrobić. Pamiętajmy, że nie możemy startować od zera tj. musimy uwzględnić to co jest.

Oczywiście plany dot. baniaczków mogą się zmienić jak ktoś wpadnie na dobry pomysł.
Akwaria nie będą serwisowane przez osoby znające się więc muszą to być akwaria w dużej mierze bezobsługowe z małym światłem. Ponieważ i tak musimy kupić akwaria bo światła nie dopasujemy to możemy kupić coś większego pod pyszczaki, ale bez przesady (tak z 200 l. myślę to góra - musi się to jeszcze zmieścić tam gdzie było). Nie ma żadnej możliwości aby poukrywać sprzęt, tj. akwaria leżą na wymurówce (nie ma szafek itp.) stąd filtry zewnętrzne nie wchodzą w grę. Te wewnętrzne, które są musimy zamaskować.
k0k0z pisze:Warto by tez rozpisac projekt na 4 akwaria na zasadzie...
Też tak myślę:
Może więc na razie jakieś deklaracje i pomysły:
1. ogólnie (przynieś, wynieś, pozamiataj, transport itd.),
2. akwarium skaliste
3. akwarium korzenne
4. akwarium roślinne
5. akwarium badziewne.
Może zrobimy to tak, że kto chciałby się znaleźć w konkretnej grupie niech da ich symbole, np. w poście typu: "chętnie pomogę w 1, 2, 4" i wtedy będziemy wiedzieć na kogo możemy liczyć. Utworzy się tematy na dane baniaki i w nich będziemy już konkretnie dyskutować nad pomysłami, potrzebami i możliwościami.
Oczywiście większość dyskusji pozostawimy jawnymi ale może przeniesiemy do jakiegoś działu tylko z tym związanego (w obecnym dziale raczej dajemy sprawozdania :))
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Jeżeli nie ma możliwości kubłów to moim zdaniem najlepszą filtracją (wydajną) będą filtry typu hamburg lub tzw. filtry panelowe/kasetowe.

Trochę miejsca zabierze w środku ale na pewno jest to dobra alternatywa dla filtrów kubełkowych.

Chętnie pomogę w:

1. ogólnie (przynieś, wynieś, pozamiataj, transport itd.),
2. akwarium skaliste
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, 14:11 przez Pumba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Zameczki nie sa takie zle na zdjeciach nawet pewna koncepcja przyszla mi do glowy tylko trzeba by dno obsadzic czyms niewymagajacym i zrobic jakos wzgorze :P
zulix pisze:5. akwarium badziewne.
Chciales powiedziec "artystyczne" ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

k0k0z pisze:trzeba by dno obsadzic czyms niewymagajacym i zrobic jakos wzgorze
Ja nawet myślałem, aby powiązać mchy na zamkach i zrobić coś w stylu obrastającego bluszczem budynku. Po jakimś czasie może by nawet zarosło i by nie było widać... :ale jaja:
Trudno ukryć płetwonurka, ale gdzieś tam w krzakach... :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Z tego co widze to mamy statek mostek i 2 zamki. Moznaby zrobic po kolei od lewej naroznik z piasku z zatopionym statkiem po drodze z wybrzeza most nad odplywem piaskowej rzeki do tejze zatoki i za nimi w rogu na koncu te 2 nieszczesne zamki na wzgorzu. Nawet to by sie w jakims sensie laczylo ze soba.

I tak, bluszcz, duzo bluszczu :D

Pletwonurek bedzie mial "wypadek" podczas rearanzacji zbiornikow :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

k0k0z pisze:Pletwonurek bedzie mial "wypadek" podczas rearanzacji zbiornikow :P
W sumie to juz długo jest pod wodą więc pewnie mu brakło w butelce...

Na czas realizacji pomysłu "akwa w Łańcucie" robię nowy dział w którym będziemy mogli się umawiać. Kolor działu jest taki aby był widziany z daleka w "nieczytanych postach".

Zapraszam wszystkich do wspólnej akcji.

W tym temacie możemy mówić na sprawy ogólne - w tematach tematycznych w kwestach szczegółowych.
ten temat zostanie też za jakiś czas przeniesiony do w/w działu: http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=308
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

W sumie temat Malawi czy Tanganika został rozwiany ponieważ jak widzę na zdjęciu jeden pyszczak w akwarium już jest. Dobrze by było określić gatunek i dokupić mu towarzystwo.

Moim zdaniem warto również rozważyć o ile budżet będzie wystarczający zakup dwóch akwariów większych około 200L z tego powodu iż wymagają je malawi i te rarytasy które już są "Panga" i gurami całujący. Zresztą w taki większym akwarium można by dokupić gurmi i stworzyć stadko wówczas lepiej by to wyglądało niż jeden samotny osobnik oraz dzieci miałyby uciechę z całujących rybek :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Ten pyszczak to chyba samczyk Saulosi więc można by było do niego haremik dorobić.
tekilla5
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:15
Imię: darek
Lokalizacja: rakszawa/leżajsk
Akwarium: 84/375
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: tekilla5 »

kasztan pisze: 2. 36cmx75cmx h40cm
Tak się składa że mam pokrywę o takich wymiarach a więc spokojnie będzie można ten baniaczek wykorzystać :) jak będzie trzeba to roślinki też się znajdą.
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

Przytargam na spotkanie dziś to co mam poupychane po szafkach, może coś wykorzystacie, jakby prace odbywały sie w weekend to też chętnie pomogę, ale na zasadzie przynieś wynieś pozamiataj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”