Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria w Zamku w Łańcucie

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

amy022 pisze:Przytargam na spotkanie dziś to co mam poupychane po szafkach...
Pewnie się przyda poza sprzętem - tego raczej nie będzie potrzeba (filtry, grzałki, termometry są). Korzenie, skały, lignity, wapień filipiński, lawa wulkaniczna, piach kwarcowy, piach koralowy... to wszystko jak najbardziej można by było wykorzystać.

Renio36 oddał ostatnio kilka korzeni bo nie przydały się w akwariach w Lubaczowie. Może nawet są tam i twoje ;)
Będziemy powoli pstrykać, katalogować i myśleć co się z tym da zrobić.
amy022 pisze:jakby prace odbywały sie w weekend to też chętnie pomogę
Jakżeby inaczej? Tylko na weekendzie uzbiera się większa grupa aby zrobić "na raz".

Co do terminu szczegółowego to jeszcze, ho, ho więc można się przygotować. Na początku roku zwykle muzeum jest zamknięte dla zwiedzających i wtedy nikt nie będzie przeszkadzał. Nie znaczy to, że nie da się wcześniej, ale będą łazić zwiedzający, czego chyba wszyscy chcieliby uniknąć.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

zulix pisze:piach koralowy
mam całą miskę ale to leży na podwórku i wymaga konkretnego przepłukania a ja niestety nie mam na to czasu
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ja oczywiście pomogę przy każdym punkcie, najmniej się znam na Tandze/malawi, także tu tylko fizycznie.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

kasztan pisze:Ja oczywiście pomogę przy każdym punkcie
My pewnie będziemy robić na okrągło jako zapchajdziury :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

zulix pisze:Może nawet są tam i twoje
moje to leżą u mnie na parapecie jeszcze :mrgreen:
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Pomóc będę się starał w każdym punkcie ale na sto procent deklaruje się do 1 i 2. Jak ktoś ma jakieś żwirki do płukania to śmiało można przynieść na spotkanie, później odpalę betoniarkę i się pięknie w domku wyczyści. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Musimy zapytać, czy kierownik załatwi nam wjazd autem na teren placu zamkowego bo jakbyśmy mieli nosić to lepiej niech Zamek kupi żwiry i bazalty a my tylko je wypłuczemy już na miejscu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

zulix pisze:Musimy zapytać, czy kierownik załatwi nam wjazd autem na teren placu zamkowego bo jakbyśmy mieli nosić to lepiej niech Zamek kupi żwiry i bazalty a my tylko je wypłuczemy już na miejscu.
Ja sobie nie wyobrażam pracy bez wjazdu.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Spytam przy następnej rozmowie.
Jeszcze myślę jak logistycznie rozwiązać zakupy i wpadła mi taka myśl, że jak już będziemy wiedzieć co kupujemy, chętne osoby idą do sklepu, bądź sklepów zamawiamy towar na dany termin, a pracownik zamku jedzie i zabiera to co wcześniej zamówiliśmy i się rozlicza. Myślę że tak będzie najwygodniej.
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Znowu cos fajnego się dzieje ale jak zwykle bardzo daleko ode mnie. Może jakoś zdalnie pomogę. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Ewentualnie można przyjechać na weekendzie. Spanie zorganizujemy a obejrzysz sobie Zamek, storczykarnię, powozownię...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Jeśli finanse by pozwoliły to bardzo chętnie bym skorzystał.
Przejrzałem co mam i okazało się że mam sprawną lampkę solar duo boy która mogła by się nadać do krewetkarium.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

wisłok pisze:później odpalę betoniarkę i się pięknie w domku wyczyści.
genialne w swej prostocie ;)

Jak będę dysponował czasem to też mógł bym jechać pomóc.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Ponieważ jest nas coraz więcej to robię grupę tymczasową "Łańcut" z której Kasztan (jako nadzorca) oraz my jako administracja będziemy mogli wysłać masowy e-mail do wszystkich chętnych w tematach związanych z zamkiem... W sytuacjach awaryjnych a może i bez awarii takowy list może zostać wysłany.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

tekilla5 pisze:Tak się składa że mam pokrywę o takich wymiarach a więc spokojnie będzie można ten baniaczek wykorzystać :) jak będzie trzeba to roślinki też się znajdą.
Zatem, gdyby został jeden baniak do dokupienia, to można by ten pozostały, niestandardowy, wykorzystać jako zbiorczy sump dla wszystkich zbiorników. I zastosować do tego uprawę hydroponiczną roślin, co w dużym stopniu mogłoby rzeczywiście uczynić te akwaria
zulix pisze:w dużej mierze bezobsługowe
:)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”