Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria w Zamku w Łańcucie

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Może sie przydam mam trochę gratów do serwisowania baniaków. Mam też 3 duze filtry karnistrowe. Używane ale nawet jak by co do sprzedania. Jakieś grzałki pompki wiadra , butle i beczki jak by co. Chyba tez posiadam sporo żwiru akwarystycznego do oddania ale muszę sprawdzić.
tomba
Mecenas
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2011, 15:44
Imię: tomek
Lokalizacja: rakszawa/smolarzyny
Akwarium: 120x40x50 profil
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: tomba »

jak coś to służę pomocą. a w razie potrzeby to i jakieś kamienie i korzeń też się znajdzie.
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

zulix, jak co możecie na mnie liczyć dajcie tylko znać ze 3 dni wcześniej.
Służę pomocą "fizyczną" Greek, a jak chcesz "uprawę hydroponiczną" połączyć z Tanganiką...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Sebo8877 pisze:zulix, jak co możecie na mnie liczyć
"Szefuje" kasztan, ale oczywiście postaramy się nie zapomnieć :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Sebo8877, tak jak przy dowolnym innym biotopie. :p Przy biotopach "skalnych" a w szczególności przy tandze daje taka filtracja bardzo wiele dobrego.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Musimy wiedzieć co chcemy kupić do 10.12.2015r., ryby i być może sprzęt kupimy w jednej zaprzyjaźnionej firmie na zamówienie.
Pozostałe rzeczy typu korzenie, podłoże, kamienie, ewentualnie rośliny będzie trzeba wybrać w jakimś sklepie. Ktoś pojedzie ze mną do jakiegoś sklepu zarezerwujemy co nam trzeba i na drugi dzień ktoś z zamku odbierze i się rozliczy.
Także jak macie pomysły co trzeba na dane akwarium piszcie w danym temacie.
Zezwolenie na wjazd z tobołami na teran zamku będziemy mieć.
Sebo8877 pisze:Służę pomocą "fizyczną"
super, bliżej nowego roku zrobimy jakąś ankietę i ustalimy w którą sobotę stycznia będziemy działać (ustale jeszcze z zamkiem czy każda sobota im pasuje) i wybierzemy termin który będzie odpowiadał większości ludzi. Wtedy będziemy organizować wyjazd :)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

wisłok pisze:Sebo8877, tak jak przy dowolnym innym biotopie. :p Przy biotopach "skalnych" a w szczególności przy tandze daje taka filtracja bardzo wiele dobrego.
Koledze zdaje się chodziło o to, że w tandze są inne warunki niż w pozostałych akwariach (odniósł się do mojej sugestii zrobienia zbiorczego sumpa dla wszystkich akwariów z hydroponiką). Niemniej nie widzę tu problemu, gdyż skoro te zbiorniki mają być bezobsługowe, nikt się nie będzie raczej bawił w jakiekolwiek ustalanie parametrów, zatem wszystko będzie lecieć na full-kranówie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
tekilla5
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:15
Imię: darek
Lokalizacja: rakszawa/leżajsk
Akwarium: 84/375
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: tekilla5 »

Pozwolę sobie przypomnieć że posiadam 75x36 w bardzo dobry stanie(praktycznie nowa) i jeżeli będzie potrzeba spokojnie mogę przekazać.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

tekilla5 pisze:mogę przekazać
w sensie że za darmo?? Bo my żadnej kasy od nich do ręki nie bierzemy, tylko zamawiamy Oni się rozliczają i faktury na wszystko będą potrzebować.
Bywasz w Rzeszowie, żeby odebrać gdzieś w umówionym miejscu??
tekilla5
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:15
Imię: darek
Lokalizacja: rakszawa/leżajsk
Akwarium: 84/375
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: tekilla5 »

Tak przekazać, za darmo :) w końcu to akcja forum. Raczej rzadko bywam, ale jak trzeba będzie to się podrzuci. Mowa oczywiście o pokrywie.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Trzeba szybko ustalić co kupujemy koło 10 grudnia już muszą wydać kasę.


W poszczególnych tematach wpiszcie co proponujecie zakupić :)
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

tekilla5 pisze:Raczej rzadko bywam
Ja bywam w Leżajsku więc mogę podskoczyć do Ciebie po pokrywę. Poproszę o tel. na pw umówimy się co i jak.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

W chwili obecnej jestem zawalony robotą w dni robocze. W dniu 10-12-2015 który szacowaliśmy jako dzień robienia zakupów pracuję od 7:30 do 19 z godzinna przerwą na obiad więc w tych dniach nie pomogę fizycznie w zaglądaniu do sklepów i nabywaniu towarów.

Ponieważ czas nagli trzeba na szybko zorientować się kto co może dać za darmo (chodzi głównie o wystrój - kamienie, rośliny itp., zwierzynę którą sami obłożymy bez zakupów...). Kto chce i może niech jeszcze zadeklaruje wspomożenie akcji łańcuckiej aby było wiadomo co pozostaje do zakupu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja swoje deklaracje zawarte w poście: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 031#264031 nadal podtrzymuję. Specjalnie nie sprzedaję tych anubiasów, żeby na Łańcut były :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

SDD pisze:Ja swoje deklaracje .... nadal podtrzymuję
Chodziło mi głównie o tych co jeszcze się nie zdecydowali :) jeśli ktoś jeszcze chce się przyłączyć do akcji to zapraszamy.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”