Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria dla Hospicjum dla dzieci w Krasnym

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jeśli można czy są już ustalone jakieś terminy, bądź czy jest coś inszego ale istotnego dla akcji?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

W KRASNEM a nie w Krasnym. :sylwester:
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Mała aktualizacja, dziś zawieżliśmy z Xerxem kosteczkę do hospicjum, stanęła w holu obok biura szefowej ośrodka, zdjęcie wrzuci Piotr bo ja w ferworze nie zrobiłam żadnego ale pojadę do nich za tydzień jak wrócę z delegacji i wtedy coś pstryknę.... zamieszkał w niej haremik bojowników oraz stadko gupików endlera tiger ( same chłopaczki ). Dodatkowo kilka krewecie, za kilka dni zobaczę jak się miewają , jeśli będą żyły w symbiozie z rybciami.....dowiozę więcej.
W temacie kolejnych zbiorników, rozmawiałam dziś z szefową ośrodka, możemy od przyszłego tygodnia zacząć wozić do nich rzeczy, ustawiać powoli w docelowych punktach co daje nam duuuże możliwości. Wojtek z Iguany zaproponował pomoc z transporcie akwa 350l i Juvela, dysponuje dużym samochodem, jak tylko oddzwoni do mnie , postaram się ustalić termin kiedy pojedziemy zawieść sprzęta na miejsce. Nie ukrywam że potrzebna będzie pomoc silnych mężczyzn do przenoszenia rzeczy.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

jak się zgram w czasie to też chętnie coś potargam i poprzenoszę w tym tygodniu :) dawaj znać Martuś co i jak :)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Zrobiłem tylko jedno zdjęcie telefonem :)

Obrazek
charta non erubescit
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

b@ndziork@ pisze:Nie ukrywam że potrzebna będzie pomoc silnych mężczyzn do przenoszenia rzeczy.
Ja mam papier na dźwiganie do 10 kg.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

W kolejny piątek tj 11.03 koło południa planujemy zawieźć większą część sprzętu( akwaria, szafki itp) na plac budowy i zacząć już coś ustawiać, tym samym potrzebna będzie pomoc fizyczna, kilku mężczyzn którzy mają sporo siły do wnoszenia sprzętu na 1 piętro.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Ja pracuje do 16 w piątek, ale jakby się coś przeciągnęło w czasie to służę samochodem i targaniem ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jesli przydadza sie krewety to czerwone robaki sa w stobiernej do dyspozycji
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Wróciłam przed chwilą z delegacji, rozeznam się jutro jak stoimy w temacie piątku i napewno coś napiszę
Pozdrawiam
Marta
Cezar
Posty: 191
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:55
Imię: Cezary
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360 L
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Cezar »

ja mam prawie cały dzień wolny 11.03, jeśli jest potrzebna pomoc w dźwiganiu czy też w podwiezieniu czegoś, służę od 11:00 do 14:00. Bazę mam na Rejtana
340 L - Wchodzę z butami w tajniki roślinniaków.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Cezar, zapraszamy :) zbieramy się wstępnie o 12: 10 pod samym hospicjum lub jeśli ktoś woli i chciałby żeby go zabrać gdzieś z Rzeszowa, to piszcie do mnie, mam wolne miejsce w samochodzie, zabiorę ze 2 osoby. To będzie szybka akcja, chcemy zawieźć sprzęt i położyć go w określonym miejscu, jeśli się uda coś ustawić to będzie super, później pomyślimy jak zaplanować zalewanie baniaczków, co potrzebujemy, co kupić itd....
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Jeśli nic się nie zmieni to sądzę, że uda mi się wyrwać z pracy na godzinkę.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

W piątek udało się zorganizować transport szkiełek do budynku hospicjum, tak więc szafa Juvela i szkło stoją na miejscu. Niestety na miejscu okazało się że w filtrze brakuje wkładów i nie ma grzałki, postaramy się coś zorganozwać żeby wszystko zagrało tak jak potrzeba,
Drugie szkiełko i szafka również stoi już w punkcie docelowym, trzeba je jedynie doprowadzić do ładu ale zakupiłam już większość potrzebnych rzeczy i w tygodniu wieczorkiem postaram się podjechać zerknąć co jeszcze nam potrzebne z rzeczy które jestem w stanie sama ogarnąć nie angażując w pomoc wielkiej liczby osób.
Jednak nie wszystko sama będę w stanie zrobić, tak więc potrzebujemy pomocy w temacie zakupu i wypłukania sporej ilości piasku na te dwa zbiorniki, trzeba podjechać do Kwarcystemu i zakupić 6 worków piachu a potem wypłukać go i przygotować do niedzieli, bo wtedy prawdopodobnie zaczniemy coś działać z zasypywaniem i aranżacją choćby jednego akwa.
Zdecydowanie liczę również na Waszą pomoc w temacie roślinek, potrzebujemy mikrozoia, anubiasy, jakieś kryptokoryny, nurzańca,bolbitisa i inne wolno rosnące i nie koniecznie wymagające zbyt dużej ilości światła.
Pomysł na zbiorniki mamy następujący:
w 350-tce będzie malawi, tam więc obejdziemy się bez roślinek, rybki to też nie problem. Mamy jedynie problem z frontem w szafce która jest pod ten zbiornik, polega on na tym że nie ma w niej drzwiczek maskujących jej zawartość. Może jest na forum ktoś kto potrafi zamontować takie cudo, materiały które będą potrzebne zakupię, tylko dajcie nać czego i ile potrzeba.
Krzysiek ma zdjecie szafki w stanie obecnym ale postaram się ja w tygodniu okleić i podciągnać wizualnie, wtedy wrzucę zdjęcie w jakim stanie się znajduje.
Do białego zestawu planujemy akwarium korzenne, z rybkami ławicowymi, jasne, przejrzyste, z białym piachem kwarcowym. Korzeni mamy sporo,większość drobnych ale jest też kilka większych które mam nadzieję że wykorzystamy do aranżacji.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

b@ndziork@, transport piachu z Kwarcsystemu mogę zapewnić ;) tylko nie mam gdzie tego wypłukać :( Ja by znalazła się osoba u której można by było to zrobić to z chęcią pomogę przy płukaniu :)
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”